Mirdas

Kolik je v Česku celkem turistických cest?

Kdo a kdy je začal značit?
Doplňuji:

Existují nějaká pravidla pro výběr nových turistických cest?
_

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Nevím kolik jich je, ale maminka je turistka a říkala, že české turistické značky jsou nejlépe vyřešené, v zahraničí, třeba v alpách je prý značení podstatně horší.

Další odpovědi
Drap

Začaly se značit okolo roku 1884

  • v Česku 38 500 km pěších tras, 1 240 km lyžařských tras.
    • přibližně 300–400 naučných stezek, mnoho z nich v neudržovaném sta­vu

JájsemRaibek

Celkem jich je 4-červená, modrá, žlutá a modrá :)
Doplňuji:
opravuji: červená, žlutá, modrá a zelená