Muqaraga

Co je hlavní myšlenkou olympijských her?

Nejlepší odpověď
annas

„Citius, altius, fortius (Rychleji, výše, silněji) olympijske heslo“

"tOlympijské hry jsou nejen ako symbol rovnováhy mezi tělesnými a duševními vlastnostmi člověka, ale i jako symbol míru a spolupráce lidstva.

Nejznámějším symbolem moderní olympiády je pět barevných kruhů, které podle některých symbolizují světadíly, modrý kruh Evropu. Ale zdá se, že tomu tak přesně není, původní záměr takový určitě nebyl.
Kruhy symbolizují spojení, nejsou však konkretizované na jednotlivé světadíly."

http://hejna.big­bloger.lidovky­.cz/c/31594/Mys­lenka-olympijska.html

--
Protože mám se Draopem stejný zdroj, uvádím ještě jiný.
Olympijské ideály: otazníky a vykřičníky
Bakalářská práce
MASARYKOVA UNIVERZITA
Fakulta sportovních studií
Katedra společenských věd
Ivan Minařík
3. roč., APAK-ZE, Brno 2006

"Pierre de Coubertin obnovi v r. 1896 l olympijské hry proto, že chtěl jejich prostřednictvím ovlivnit výchovu mladé generace v duchu antického ideálu kalokagathie, tj. harmonie těla a ducha, všestranné a harmonické výchovy, a ekecheirie, tj. myšlenky olympijského míru.

Základní principy olympijského hnutí – princip přátelství a míru mezi národy, zákaz jakékoliv diskriminace ať z důvodů politických, náboženských nebo rasových a zásada fair play – jsou jeho dílem. On je zakotvil do „ústavy“ olympismu, do Olympijské charty."

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:9wON­hs099VUJ:is.mu­ni.cz/th/66187­/fsps_b/Bakalar­ska_prace.doc+&cd=10&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
Drap

Mimo jiné hlavně zachování míru. V době konání OH byly vždy pozastaveny všechny války mezi řeckými státy. Více zde :
http://hejna.big­bloger.lidovky­.cz/c/31594/Mys­lenka-olympijska.html

marci1

"Zformuloval ji Pierre de Coubertin ve svém díle Antický ideál tělesné krásy a duchovní dokonalosti – tzv. kalokagathía – posvátný mír (ekecheiría), slavnostní obřady při zahájení antických olympijských her ožívají v nové formě při dnešních OH obohaceny o požadavek rovnoprávnosti všech sportovců bez rasové, politické a náboženské diskriminace, o požadavek demokracie a internacionalismu. " 🙂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Olympijsk%C3%A9_hry­#Olympijsk.C3­.A1_my.C5.A1len­ka

Hanno

OH jsou poměrně výdělečná záležitost takže pro pořádající zemi jednoznačně(a nejen ji) Byznys.