Avatar uživatele
štamgast

Kdo byl nejstarší olympijský vítěz v historii?

Myslím tím kdo vyhrál nějakou soutěž v nejstarším věku historie.
Doplňuji:
Pardon, myslel jsem v novodobé historii.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? manon, johana 56, Nik92, fcoop, anonym, gabo777 před 4263 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Neuvedl jste, zda v antických hrách, nebo novodobých.

Antické olympijské hry – viz odkaz

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­tick%C3%A9_olym­pijsk%C3%A9_hry

Letní olympijské hry se konaly v době od 6. do 15. dubna roku 1896 v Athénách.. Jednalo se o první olympijské hry moderní éry, s návrhem na jejich uspořádání přišel baron Pierre de Coubertin.

Medaile:
Na Letních olympijských hrách v roce 1896 byli oceněni pouze první dva sportovci v každé disciplíně.

Tím prvním v novodobých olympijských hrách byl americký atlet James Connolly, který triumfoval v trojskoku. Thomas Curtis, vítěz běhu na 110 metrů překážek se proslavil díky historické fotografii, kde je zachycen v nízké startovní pozici. Až doposud bylo běžné, že závodníci startovali z polohy ve stoje.
Řecký gymnasta Dimitrios Loundras na sebe upoutal pozornost jako nejmladší držitel olympijské medaile, konkrétně bronzové ze soutěže družstev na bradlech. V době konání olympijského závodu mu bylo 10 let a 218 dní.

Další informace v odkazu – nadpis Protagonisté
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Let­n%C3%AD_olympij­sk%C3%A9_hry_1896
Doplňuji:
Opravdu jsou vaše otázka i dodatek .nejasné – je možný různý výklad. Já chápu z pohledu jazyka: napsal jste v dodatku: … soutěž v nejstarším věku historie. To je významový rozdíl x nejstaršímu věku člověka v historii.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Joshua Kearney Millner (* 5. července 1847, Dublin – † 16. listopadu 1931, Rathmines) je bývalý irský sportovní střelec reprezentující Velkou Británii, který na letních olympijských hrách v Londýně 1908 zvítězil v závodě na 1000 yardů s libovolnou puškou, čímž se ve věku 61 let a 4 dnů stal nejstarším olympijským vítězem v individuálním závodě. Na stejných olympijských hrách ještě také obsadil 9. místo ve střelbě na běžící terč a 15. místo ve střelbě na běžící terč na 2 výstřely.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Joshu­a_Millner

Oscar Swahn (* 20. října 1847, Tanum – † 1. května 1927) je bývalý švédský sportovní střelec, který se ve věku 60 let a 263 dnů stal druhým nejstarším olympijským vítězem v individuálním závodě, ve věku 64 let a 257 dnů se stal nejstarším olympijským vítězem vůbec a ve věku 72 let a 279 dnů se stal i nejstarším olympijským medailistou.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Os­car_Swahn

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka Nahlásit


Avatar uživatele
led

Najstarší hrdina hier bol Korobeus z Elidy, kuchár, ktorý roku 776 pr.n.l. zvíťazil v šprinte.
Doplňuji:
http://referaty-seminarky.sk/his­toria-olympijskych-hier-1/

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Omlouvám se, ale pro mě je největší vítěz letošní účastník LOH v Londýně v jezdectví-drezůra jednotlivců pan Hiroši Hokecu, kterému je více než 71let. Poprvé se zúčastnil olympiády v Tokiu v r.1964 před 48 lety a od té doby je stále aktivním účastníkem LOH. Plánuje i účast na OH v Brazílii, pokud se mu podaří udržet si formu a najít vhodného koně na patřičné úrovni, neboť jeho klisna je již „stará“ 15 let ! :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gabo777

Nick skelton v 54 rokoch. Bol jazdec z Velkej britanie.
Doplňuji:
V londyne 2012

Upravil/a: gabo777

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

@gabo777-Nick Skelton byl členem vítězného družstva Velké Británie.

před 4263 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

nechápem zmysel otázky a jej doplnenia. Ide o rozdielné významy bez ohľadu na použitý jazyk.
Prosím pomôžte mi vyznať sa v tom.
Najprv bola otázka …„nejstarším věku historie“ a potom asi po 2 hodinách doplnená tj. zmenený časový údaj …„v novodobé historii“. chápem problém v časových orientáciách, ale tu je rozdiel viac než 2000 rokov histórie.
Alebo snáď máte na mysli vekove najstaršieho víťaza OH?

před 4263 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad led a annas, – plný souhlas. Vágní a rozplizlý dotaz umožňuje 3 různé výklady.
Přes dílčí a oprávněné výhrady vůči americkému školství mu nelze upřít pár předností, jež nám chybějí:

  1. od malička vštěpování sebevědomí a samostatnosti,
  2. diskuzní dovednosti v obhajování různých názorů a
  3. akcentovaný důraz na jasné postoje a formulace, včetně osobní i národní hrdosti.

před 4263 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Dr.Axl, asi som nechápavá, ale čo má spoločné „Přes dílčí a oprávněné výhrady vůči americkému školství mu nelze upřít pár předností, jež nám chybějí“ s danou otázkou. To máme hodnotiť školstvo jednotlivých štátov? Vysvetli mi to, prosím. Ďakujem.

před 4263 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

viz bod 3) jasné a srozumitelné profilace!

před 4262 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pokud jsi nevyčetla konotaci, tak znamená, že české školy dostatečně nevybavily tuctové tazatele aspoň základními schopnostmi jasně a srozumitelně formulovat otázku, což se na zdejších stránkách neustále prokazuje.
Se všemi američany, s nimiž jsem se kdykoliv profesně i privátně setkal, jsem nikdy neměl problém, že by se nedokázali jasně vymáčknout, přímo a na plnou hubu říci co chtějí a jak si to představují

před 4262 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Tvoj názor sa mi zdá silne podceňujúci vzdelanosť našich ľudí.
S takým názorom som sa stretla u Američanoch boli prekvapení našimi znalosťami „vy tam u vás, už ste zliezli zo stromoch, že toľko viete? A kde to je tá vaša krajina?“ to máš pravdu, tými otázkami sa naozaj vyjadrili jasne a zrozumiteľne. To je zase moja skúsenosť.

před 4262 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad led, opravdu jsem ráda, že si stejně jako já uvědomujete, že otázka je nejednoznačná. Svůj názor jsem doplnila ještě před dodatkem tazatele…

před 4263 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek