štamgast

Kdo byl nejstarší olympijský vítěz v historii?

Myslím tím kdo vyhrál nějakou soutěž v nejstarším věku historie.
Doplňuji:
Pardon, myslel jsem v novodobé historii.

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste, zda v antických hrách, nebo novodobých.

Antické olympijské hry – viz odkaz

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­tick%C3%A9_olym­pijsk%C3%A9_hry

Letní olympijské hry se konaly v době od 6. do 15. dubna roku 1896 v Athénách.. Jednalo se o první olympijské hry moderní éry, s návrhem na jejich uspořádání přišel baron Pierre de Coubertin.

Medaile:
Na Letních olympijských hrách v roce 1896 byli oceněni pouze první dva sportovci v každé disciplíně.

Tím prvním v novodobých olympijských hrách byl americký atlet James Connolly, který triumfoval v trojskoku. Thomas Curtis, vítěz běhu na 110 metrů překážek se proslavil díky historické fotografii, kde je zachycen v nízké startovní pozici. Až doposud bylo běžné, že závodníci startovali z polohy ve stoje.
Řecký gymnasta Dimitrios Loundras na sebe upoutal pozornost jako nejmladší držitel olympijské medaile, konkrétně bronzové ze soutěže družstev na bradlech. V době konání olympijského závodu mu bylo 10 let a 218 dní.

Další informace v odkazu – nadpis Protagonisté
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Let­n%C3%AD_olympij­sk%C3%A9_hry_1896
Doplňuji:
Opravdu jsou vaše otázka i dodatek .nejasné – je možný různý výklad. Já chápu z pohledu jazyka: napsal jste v dodatku: … soutěž v nejstarším věku historie. To je významový rozdíl x nejstaršímu věku člověka v historii.

Další odpovědi
bolak

Joshua Kearney Millner (* 5. července 1847, Dublin – † 16. listopadu 1931, Rathmines) je bývalý irský sportovní střelec reprezentující Velkou Británii, který na letních olympijských hrách v Londýně 1908 zvítězil v závodě na 1000 yardů s libovolnou puškou, čímž se ve věku 61 let a 4 dnů stal nejstarším olympijským vítězem v individuálním závodě. Na stejných olympijských hrách ještě také obsadil 9. místo ve střelbě na běžící terč a 15. místo ve střelbě na běžící terč na 2 výstřely.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Joshu­a_Millner

Oscar Swahn (* 20. října 1847, Tanum – † 1. května 1927) je bývalý švédský sportovní střelec, který se ve věku 60 let a 263 dnů stal druhým nejstarším olympijským vítězem v individuálním závodě, ve věku 64 let a 257 dnů se stal nejstarším olympijským vítězem vůbec a ve věku 72 let a 279 dnů se stal i nejstarším olympijským medailistou.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Os­car_Swahn

led

Najstarší hrdina hier bol Korobeus z Elidy, kuchár, ktorý roku 776 pr.n.l. zvíťazil v šprinte.
Doplňuji:
http://referaty-seminarky.sk/his­toria-olympijskych-hier-1/

anonym

Omlouvám se, ale pro mě je největší vítěz letošní účastník LOH v Londýně v jezdectví-drezůra jednotlivců pan Hiroši Hokecu, kterému je více než 71let. Poprvé se zúčastnil olympiády v Tokiu v r.1964 před 48 lety a od té doby je stále aktivním účastníkem LOH. Plánuje i účast na OH v Brazílii, pokud se mu podaří udržet si formu a najít vhodného koně na patřičné úrovni, neboť jeho klisna je již „stará“ 15 let ! :D

gabo777

Nick skelton v 54 rokoch. Bol jazdec z Velkej britanie.
Doplňuji:
V londyne 2012

anonym

@gabo777-Nick Skelton byl členem vítězného družstva Velké Británie.

led

nechápem zmysel otázky a jej doplnenia. Ide o rozdielné významy bez ohľadu na použitý jazyk.
Prosím pomôžte mi vyznať sa v tom.
Najprv bola otázka …„nejstarším věku historie“ a potom asi po 2 hodinách doplnená tj. zmenený časový údaj …„v novodobé historii“. chápem problém v časových orientáciách, ale tu je rozdiel viac než 2000 rokov histórie.
Alebo snáď máte na mysli vekove najstaršieho víťaza OH?

anonym

ad led a annas, – plný souhlas. Vágní a rozplizlý dotaz umožňuje 3 různé výklady.
Přes dílčí a oprávněné výhrady vůči americkému školství mu nelze upřít pár předností, jež nám chybějí:

  1. od malička vštěpování sebevědomí a samostatnosti,
  2. diskuzní dovednosti v obhajování různých názorů a
  3. akcentovaný důraz na jasné postoje a formulace, včetně osobní i národní hrdosti.

led

Dr.Axl, asi som nechápavá, ale čo má spoločné „Přes dílčí a oprávněné výhrady vůči americkému školství mu nelze upřít pár předností, jež nám chybějí“ s danou otázkou. To máme hodnotiť školstvo jednotlivých štátov? Vysvetli mi to, prosím. Ďakujem.

anonym

viz bod 3) jasné a srozumitelné profilace!

anonym

Pokud jsi nevyčetla konotaci, tak znamená, že české školy dostatečně nevybavily tuctové tazatele aspoň základními schopnostmi jasně a srozumitelně formulovat otázku, což se na zdejších stránkách neustále prokazuje.
Se všemi američany, s nimiž jsem se kdykoliv profesně i privátně setkal, jsem nikdy neměl problém, že by se nedokázali jasně vymáčknout, přímo a na plnou hubu říci co chtějí a jak si to představují

led

Tvoj názor sa mi zdá silne podceňujúci vzdelanosť našich ľudí.
S takým názorom som sa stretla u Američanoch boli prekvapení našimi znalosťami „vy tam u vás, už ste zliezli zo stromoch, že toľko viete? A kde to je tá vaša krajina?“ to máš pravdu, tými otázkami sa naozaj vyjadrili jasne a zrozumiteľne. To je zase moja skúsenosť.

annas

Ad led, opravdu jsem ráda, že si stejně jako já uvědomujete, že otázka je nejednoznačná. Svůj názor jsem doplnila ještě před dodatkem tazatele…