hanny 2

Proč mají olympijské kruhy každý jinou barvu?

Nejlepší odpověď
barusee

Podle mě je to proto, že jelikož každý kruh odpovídá jednomu světadílu kromě antarktidy, má taky barvu odpovídající onu světadílu.
(Pokud si dobře pamatuju, např. Afrika je černý kruh)

Další odpovědi
coco

Správně barusee,co barva to světadíl,např.žlutá je Asie.

Děda Louda

Pět kruhů představuje pět kontinentů spojených olympijskou myšlenkou – modrý je pro Evropu, černý patří Afrce, červený Americe, žlutý Asii a zelený Austrálii. Kruhy jsou součástí olympijské vlajky.
Modrý kruh je vlevo nahoře, nejblíže žerdi.
Černý kruh je vedle modrého, ve středu vlajky.
Červený kruh je vedle černého.
Žlutý kruh propojuje modrý a černý kruh.
Zelený kruh propojuje černý a červený kruh.

Dodatek jen pro dospělé!
http://img.na­dapenny.com/t20/110­95/nadap171013748­720232.jpg

pokazdejinak

původně byly vybrané tyhle barvy, protože se nejčastěji objevují na vlajkách států
propojené kruhy opravdu symbolizují kontinenty, ale to přiřazení konkrétní barvy konkrétnímu světadílu vzniklo až tak nějak „samo“, nebyl to původní záměr …

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Olympij­sk%C3%A9_kruhy