heslíčko23

notebook nebo stolní počítač?

Ahoj budu si kupovat počítač ale už nevím jestli notebook nebo stolní. Potřebuji poradit, od svého nového počítače bych očekával paměť, grafiku a všechno ostaní potrebné na 4 hry,(MINECRAFT, GTA san andreas, Gotic 3 možná i VIETCONG) a pár filmů a aby vydržel víc než 3 roky.
O počítačích a elektronice nevím vůbec nic tak mi odpovědi podejte zjednodušeně) :D
Doplňuji:
15000 kc si vzít na splátky neni problém.
když si koupim notebook budu mít stejné možnosti jako u stolního? S pamětí, výkonem, chytáním wifi sygnálu…

Nejlepší odpověď
ke4n

Souhlasim že desktop za stejnou cenu bude mít větší výkon, chlazení, displej, i životnost
Notebook si zase můžeš vzít do školy, do práce, na chatu, na dovolenou, do vlaku, na kolej nebo na intr, nebo třeba do postele…

A ty názory že za 15000 nekoupíš herní notebook (natož desktop), nebo že potřebuješ ještě o 10 litrů víc, vůbec neposlouchej, ti jsou úplně mimo realitu :D
na noťasu za 15tis si zahraješ 99% her.

Další odpovědi
Lamalam

Já osobně bych z řady důvodů notebook nikdy nechtěla, za sebe proto doporučuji stolní počítač. Někomu jinému zase vyhovuje mobilita, tak si vyber.
Doplňuji:
Za 15 000 koupíš pravděpodobně výkonnější stolní počítač, notebook za stejnou cenu bude slabší.

anonym

Pokud nepotřebuješ počítač přenosný, určitě kup ´stolní´ – více místa (lepší chlazení), výkonnější komponenty (nehledí na šetření ´baterek´), levnější komponenty (při stejném výkonu), výrazně snazší upgrade hardware.

Doplňuji:

  1. brát si počítač na hraní na splátky – no, jsou to tvoje peníze
  2. za 15 tisíc herní notes nekoupíš, ani desktop
  3. s notesem ani zdaleka nebudeš mít ty možnosti, jaké s desktopem – pokud ´musíš´, opakuju – kup desktop

cochee

Notebook:

  • lehce přenosný
  • málo žere
  • drahé opravy
  • rychlé zastarání, taky kvůli téměř nemožnému upgrade
  • o něco vyšší poruchovost z důvodu horšího chlazení
  • daleko horší poměr cena/výkon

Stolní PC:

  • špatně přenosný, operativně je nepřenosný
  • více žere (ovšem i vyšší výkon)
  • levnější opravy, opravitelný i na koleně
  • morální životnost vyšší, formou upgrade prodloužitelná
  • součástky netrpí tolik teplem jako v notebooku, vyšší životnost
  • cena/výkon – za stejné peníze jako notebook dvakrát výkonnější hardware

Stingo

Na doma stolní počítač. Notebook pokud cestuješ nebo máš doma málo místa.

Monikas

Já mám léta notebook Asus a jsem s ním spokojená. Stolní počítač bych už nechtěla kvůli nemožnosti přenášení.

Kura

Podle toho co popisuješ se bavíme o velmi nízké cenové relaci.
Jaké máš prosím tě možnosti finanční ?
Doplň otázku.
Doplňuji:
Doporučím přímo dle ceny :

  1. rozhodně stolní PC – http://interlin­k.tsbohemia.cz/bar­bone-w-comet_d180304.html
  2. Nikdo zde nepočítá s tím, že notebook má monitor automaticky, ale stolní PC nee. Proto – http://interlin­k.tsbohemia.cz/a­cer-g226hqlhbd-um-wg6ee-h01-_d173227.html

_
I tak jsem nad tvým limitem bohužel, ale v ceně je klávesnice i myš.

🙂

V obchodech kupuj vždy jen sestavy, doby, kdy si složit PC bylo levnější jsou tytam. Dnes je lepší si v konfigurátoru poskládat své PC nebo si koupit takovouto sestavu. Konfigurátor je ale velice zrádný. Já měl limit a v euforii u konfigurátoru jsem limit přešvihnul přesně o 50%.
🙂

Hamon

Notebook stejne vykonny jako desktop koupis o tretinu draz (plus minus dva autobusy). Desktop muzes podle libosti a penez a potreby a doporuceni lidi na odpovedi.cz rozsirovat a modernizovat (ne donekonecna, ale tak deset let jo), notebook dost omezene.
Pred rozhodnutim si urcite zkontrolujs minimalni nebo doporucene pozadavky pro dane hry.

jáára

desktop, notebook není na hry – upečeš ho

NikkiHeat

To je dost těžká otázka, já osobně preferuju notebook ale v té cenové relaci to bude slabota, přihoď tak deset litrů a bude to kapánek lepší. Pro mě je notebook takový víc osobnější – mám s ním " intimně-osobní " vztah )))…obávám se že toto pouto bych se stolním PC asi neměl i když má své nesporné výhody.
Doplňuji:
velká výhoda stolního PC je jeho vyměnitelnost součástek ale stejně mám svůj noťák radši )