Makina

Může zvýšená sedimentace krve znamenat výskyt nádorového onemocnění v těle?

Prosím, nevkládejte mi sem odkazy z internetu, už jsem je prošla, v některých je napsáno, že ano, v některých o tom zmínka není. Mně spíše zajímají buď osobní zkušenosti nebo zkušenosti z Vašeho okolí. Děkuji
Doplňuji:
Briketka10: Více vyděsit, jste mě asi nemohla…:-(

Nejlepší odpověď
hanulka11

měla jsem snad 3/4r. vysokou sedimentaci a nemohlo se na nic přijít .....nakonec se rozhodlo udělat odběry tzv. markery…které se na toto dělají …naštěstí se nic neprokázalo .....takže myslím,že jen sedimentace to neprokáže

Další odpovědi
ReHu

Zvýšená sedimentace znamená, že se NĚCO v těle děje. Ale znamenat to může opravdu mnoho věcí.
Doplňuji:
Briketka popisuje spousty dalších příznaků.
Zvýš.sedimentace má tisíce příčin. Já kdysi byla v nemocnici na malém zákroku. Cítila jsem se úplně fit, ale pro zvýšenou sedimentaci jsem zůstala v nem. o pár dní déle. Vše v poho.
Takže hlavu vzhůru, příčina se zjistí 🙂.

barnajka

Neplaš se dopředu, rakovina to vůbec nemusí být. Vysoká sedimentace bývá typický příznak zánětu v těle. Některý záněty jsou vleklý a mají dlouhou ‚inkubační dobu‘ – třeba se cítíš fajn, zánět se zatím nijak neprojevuje..ale je tam a bují. Doporučuju zajít za doktorem a nechat si udělat krevní testy na přítomnost CRP. CRP je C-reaktivní protein, který se tvoří v játrech. Normálně jsou jeho hodnoty nízký, skoro až nulový..ale při zánětu narostou neskutečnou rychlostí a do neskutečných cifer. Z CRP jde zánět určit jednoznačně a pokud je bakteriálního původu, dá se v pohodě přeléčit antibiotiky. Horší by byl zánět střevní apod, ale to teď nemá smysl rozebírat a zbytečně strašit :)
Jak říkám: doktor, testy na CRP – a dál se uvidí. Hlavně klid a žádná předčasná panika, protože psychika dělá fakt hodně..

briketka10

ano mě takto diagnostikovali nádor na mozku, měla jsem od dětství neustále horečky, byla jsem pořád unavená, usínala ve škole, nemohla se ráno probudit, večer usnout – to mi zůstalo, v 99 roce mě radikálně ozařovali 33×56 Grayů, kdyby na to přišli dřív mohlo se to operovat teď je pozdě..poprvé mi řekli, že mám snad boreliózu, ale pak se ukázalo, že ne, jsem ráda mám to za sebou a žiju, nemluvila jsem, neslyšela, špatně chodila..jako nemluvně
mamince rakovinu jater, tetě rakovinu žlučníku a mému známemu rakovinu tlustého střeva..ti už tu se mnou nejsou..

OMLOUVÁM SE VÁM, LÉKAŘI SI TAKY MYSLELI, ŽE SI JEN VYMÝŠLÍM..NĚKDY TO TAK BÝT NEMUSÍ..

mosoj

Odkazy nechcete, osobní zkušenost vás vyděsí. Tak co vlastně chcete ?
Život není peříčko!

kazisvět

Příčin vysoké sedimentace může být hodně moc. Pokud vím, setkal jsem se s vyšší sedimentací u svých blízkých více než 10× a nejednalo se o žádné závažné věci.
Problém s nádorovým onemocněním může být (ale také nemusí), pokud je sedimentace dlouhodobě zvýšená a žádné vysvětlení lékaři nenajdou.

venkovan

Klídek, brod je daleko, tak proč vytahovat sukně nad břicho.
Nejdřív bych si počkal, až se zjistí jak je brod hluboký a jestli není možnost udělat nějaké opatření, aby byla voda i v brodu mělčí.
A i hluboký brod se nechá přejít se suchou sukní. Sundá se a uváže na hlavu.

hanny 2

Když jsem chodila na ortopedii s problémem propadlé klenby,na magnetické rezonanci nález – různé výpotky a tekutiny v kloubu,podkoží atd.,měla jsem i vyšší sedimentaci.Mudr.to neřešil a když jsem se ho zeptala:„Pane doktore a co ta zvýšená sedimentace?“
Tak mě odpověděl:„Se­dimentace je přežitek.....“
A tím to skončilo!A já jsem nemohla bolestí skoro chodit.
Už jsem tam nešla a vyléčila jsem si to sama užíváním Wobenzymu.Proto ho tady pořád všem doporučuji.

stela

Sedimentace je první krok co se dělá.Sedimentace je min.vyšetření krve.Pokud se tam něco najde,pak už se dělají krevní obrazy s hloubkovím vyšetření krve.Zvýšná sedimentace nemusí znamenat nic závažného.Muže jít o nějaký zánět atd.Nijak bych se tím nestresovala a čekala na další vyšetření