kosaaaak

Dá se zjistit rakovina z krve?

Jakýkoliv druh, třeba i rakovina kůže, a pokud ano, tak i v jejím počátku?

Nejlepší odpověď
arygnoc

ano.
Doplňuji:
každý nádor se snaží rozmnožovat (metastázovat).
proto do krevního řečiště uvolňuje „spóry“, které lze detekovat.
každý nádor má tyto „spóry“ jiné, proto je detekce nádoru náročná jak časově, tak finančně.

při podezření na jistý druh nádoru se krev (resp. plazma) testuje pouze na daný druh rakoviny.
širokospektrální testování krve na rakovinu jako takovou (tedy zhubné bujnění) neexistuje, testovat lze pouze specifické druhy (všechny).

Další odpovědi
mosoj

Zjišťují se nádorové markery v krvi, ale pouze v tom případě když už je podezření na určitý druh zhoubného bujení.

Problematika je zde :
http://medici­na.bloguje.cz/538808-nadorove-markery.php

www

Zkus tuto otázku položit na nějaké odborné fórum !
Podle mne se dají z krve zjistit přinejmenším příznaky, které mohou toto onemocnění doprovázet.

fablen

podle mého laického názoru ne, nedá

Pokud by to šlo zjistit pouze z krve, pak by se nemusely odebírat vzorky tkání, posílat je na histologii a čekat na výsledek, který rakovinu potvrdí nebo vyvrátí

lindicka4478

Myslím že minimální odhad z krve jde zjistit. Ale radši bych ti doporučila pravidelně chodit k doktorovi. Tím totiž vůbec nic nezkazíš a můžeš si užívat života jedna báseň. Budeš totiž na stejné vlně jako když vypiješ https://imuni­ty2go.cz/produk­t/harmonelo-bifi/ tu čekanku. Já jsem na jejich sirupech od jisté doby příjemně závislá. Jen v dobrém!