hawranek

Výsledky krevní sedimantace

Vyznáte se někdo v krevní sedimentaci? Měla jsem dneska 10 minutovou sedimentaci, výsledky 40/60…

Nejlepší odpověď
Deli

Desetiminutovou? To neznám.
Jinak se dělá sedimentace – to je dlouhodobý ukazatel zdr.stavu a CRP – to je okamžitý ukazatel. Sedimentace normálně trvá hodinu, CRP jsou schopni mít za 3 min. (Např. po léčbě zánětlivého onemocnění antibiotiky klesne CRP za pár dnů, sedimentace se ale kontrolně dělá třeba po týdnu, po 14 dnech. Klesá pomaleji.) Obě hodnoty by měly být do 10. Běžné jsou 8–10. U těhotných do 20. Dceru se zánětem v těle a vysokými horečkami nám brali do nemocnice s CRP 116.
Nejsem odborník, takto mi to jednoduše vysvětlila dětská lékařka.