Avatar uživatele
arygnoc

může zaměstnavatel nařídit přeščas?

S jakým předstihem tak musí učinit?

Může tak učinit, např. že na ranní směně přikáže zaměstnanci, že bude dělat i odpolední (tj. 12 nebo 16 hodin?)
Doplňuji:
Upřesním:

se těším, že jdu domů a přijde šéf a řekne:
„Nene, nedošli mi lidi, zůstaneš tu ještě 4 hodiny.“

Tohleto může?

Pochopím, když mi řekne dejme tomu týden dopředu, že příští týden se budou v pondělí, středu a čtvrtek (třeba) dělat 12-tky, ale takhle?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr před 4707 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Může, za zákonem stanovených podmínek.
M.j., když je to z provozních důvodů nezbytné a pracovník má následně nárok na delší volno před nástupem další směny podle celkové délky pracovního výkonu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MrGandy

http://www.pe­nize.cz/pracov­ni-pomer/61111-kdy-vam-muze-firma-naridit-praci-prescas

Tady o tom je článek.

Myslím si, že když by ste si stěžoval, stejnak vás zaměstnavatel vyhodí z práce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Andělé

Ráno Vám zaměstnavatel nemůže nařídit,že odpoledne zůstanete déle.Ze zákona Vám přesas nařídit může,ale s předstihem.V zá­koníku práce je určené rozmezí,kolik dní dopředu Vám je povinen přesčas nařídit.Když Vám to nařídí nečekaně v ten samý den,je to jen na Vás.
Doplňuji:
Já jsem to rozmezí na vlastní oči opravdu četla,ale je pravda,že už je to několik let,kdy stejný problém řešila má matka a obě jsme to našly v zákoníku práce.Je možné,že se to změnilo,tím se omlouvám:-)

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Zkoušel jsem se vzepřít, ale dostal jsem nakládačku. A musel jsem ty brambory na zahrádce okopávat baterce. Zaměstnavatel / manželka je holt šéf nad životem a smrtí. Někdy raději neodmlouvat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dagry

V dnešní době může zaměstnavatel úplně všechno a my dělníci můžeme tak akorát být „rádi, že máme práci“. (oblíbená věta našich bossů).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony