Jituna

Kolik hodin v roce mi může zaměstnavatel nařídit odpracovat?

musim v prubehu roku odpracovat vice jak 150 prescasovych ho­din

Nejlepší odpověď
kazisvět

Věc řeší zákoník práce – §93 odst. 2. Tam je jasně uvedeno:

  • Nařízená práce přesčas nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce.
  • Zaměstnavatel může požadovat práci přesčas nad uvedený rozsah pouze na základě dohody se zaměstnancem.

Takže pokud s tím nesouhlasíte, zaměstnavatel nemá právo nařídit více než 150 přesčasových ho­din.

Další odpovědi
Attack-design

150 hodin je maximum pro rok