Avatar uživatele
Registrovaný

Může mi zaměstnavatel nařídit, abych šla z odpolední směny což je od 14:00 do 22:00 druhý den rovnou na ranní směnu, což

Doplňuji:
je od 06:00 do 14:00?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

V zákoníku práce je stanovena minimální délka nepřetržitého odpočinku mezi koncem jedné směny a začátkem následující směny na 11 hodin, u zaměstnance mladšího 18 let na 12 hodin během 24 hodin po sobě jdoucích. Z uvedené zásady jsou stanoveny výjimky, podle nichž může být nepřetržitý odpočinek mezi dvěma směnami zkrácen až na 8 hodin po sobě jdoucích během 24 hodin zaměstnancům starším 18 let za podmínky, že následující odpočinek bude prodloužen o dobu zkrácení tohoto odpočinku

- v nepřetržitých provozech, při nerovnoměrně rozvržené pracovní době a při práci přesčas
- v zemědělství
- při poskytování služeb obyvatelstvu, zejména ve veřejném stravování, v kulturních zařízeních, v telekomunikacích a poštovních službách, ve zdravotnických zařízeních v zařízeních sociálních služeb,
- u naléhavých opravných prací, jde-li o odvrácení nebezpečí pro život nebo zdraví zaměstnanců
- při živelních událostech a v jiných obdobných mimořádných případech.

Zdroj: Zákoník práce, §90

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

konnye, pracovní doba a co si může dovolit v dnešní době zaměstnavatel, to se tu řeší v poslední době skoro denně.
Takže asi tolik: Ano, zaměstnavatel si dnes může dovolit takto rozhodnout, hlavně protože práce je dnes málo a vybírat si nemohou natolik dovolit zaměstnanci, ale naopak zaměstnavatelé. Ačkoliv leckterá nařízení šéfů se Vám líbit nemusí, je nutno zvážit, zda si najdete práci jinou a za lepších podmínek.


Avatar uživatele
Pokročilý

Tak to je běžné,že to zaměstnavatelé dělají..


Avatar uživatele
Zlatý

nemôže.
ale robí sa to.

je iba na vás, ako to budete riešiť - riskujete v najhoršom prípade stratu zamestnania - a nejaké súdenie sa? - pri rýchlosti českého súdnictva do vynesenia rozsudku umriete od hladu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

cochee

klob1: otázka nezněla, zda to zaměstnavatelé dělají nebo ne, ale jestli to můžou dělat (tj. v mezích zákona).

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.