Kdy se vyplácí daně na účet?

Myslím to daňové období, které končí posledním dnem v březnu. Na daních mám nějaké peníze.

Vyplácí se to další měsíc v dubnu?

Nejlepší odpověď
ivzez

Záleží na tom, kdo Vám bude přeplatek vyplácet.

Zaměstnavatel, který provádí roční zúčtování daně z příjmu, obvykle
přeplatek vyplácí o něco dříve, protože na přeplatek nemusí čekat (započte
si jej a v příštím měsíci odvede FÚ o to méně).

FÚ má na vyplacení přeplatku 30 dnů od termínu
podání DP (letos od 4. dubna). Přeplatek musí FÚ
vyplatit (odeslat z účtu) nejpozději 4. května 2018.

K odpovědi Raibeka:
Proč by FÚ nemohl přeplatek vrátit dříve než po 30 dnech?
Těch 30 dnů je podle mne maximum.

Jediné omezení je podle mne v tom, že přeplatek lze vrátit
max. do 60 dnů ode dne doručení žádosti o vrácení přeplatku.

Pokud by někdo DP podal a o přeplatek požádal
hned v lednu, musel by podat ještě jednu žádost
o vrácení, protože by se nevešel do zmíněných 60 dnů.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud sis podával daňové přiznání a zároveň jsi požádal o vyplacení přeplatku, přeplatek na dani se vrací nejdříve 30 dní po termínu k řádnému podání daňového přiznání. Tedy ne dříve jak 1.5.2018.
Pokud ti zúčtování prováděl zaměstnavatel, přeplatek se vyplácí nejpozději ve výplatním termínu za měsíc březen, tedy ve výplatě v dubnu (obvykle 10.-15.4.2018).