yeerum

jak je to s ročním ůčtováním daně? ted v dubnu?

Doplňuji:
minulý rok mě k výplatě přidaly 10000

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží na tom, co máš vlastně na mysli. U daně ze závislé činnosti sew přeplatek proplácí v březnu-dubnu. Také je důležité, jaké máš odpočitatelné položky k dani ze závislé činnosti. Většinou potom zaměstnavatel odpočítává rozdíl z daně a vyplácí do vyúčtování přeplatku mzdu nezdaněnou. Pokud si zúčtování provádíš sám, bude přeplatek poslán přímo na Tvůj účet nebo na Tvou adresu.
Jestliže se jedná o daň z příjmu, tak daňové přiznání budeš moci podat nejpozději 2. dubna za rok 2012, protože termín podání daňového přiznání je k 31.3. Vyjde-li toto datum na den volna (sobota,neděl,svá­tek),tak se poslední den podat daňové přiznání posouvá na první pracovní den po 31. březnu.
Doplňuji:
Doplňuji odpověď o informaci z televizních zpráv, kde včera padla informace, že termín podání daňového přiznání bude tentokrát prodloužen výjimečně o 5 dnů. Není to lhůta zákonná, ale je to lhůta, kterou budou tolerovat finanční úřady a za podání v této lhůtě nebude hrozit daňovým poplatníkům žádný postih.

Další odpovědi
Drap

Do konce dubna musí být podáno daňové přiznání za rok 2012, pokud daň neřeší daňový poradce.
Doplňuji:
Dr. Axl má pravdu, upsal jsem se. Daňové přiznání mám podané

anonym

Drape, hergot, navádíš tazatelku, aby dostala pokutu?
Pravidelně škodíš, to jsi tak škodolibý anebo jen tak hloupý?
Na všech portálech visí velkými písmeny: „Pokud nerozumíte dotazované problematice, raději vůbec neodpovídejte, než abyste nadělali více škody, než užitku!“
I malé děcko se z chyb poučí, aby je propříště neopakovalo.

Drap

Máš pravdu, měl jsem uvést do konce března /resp. do 2,4 /.Šlo o přepsání. Po doplnění otázky je však jasné, ýe se nejedná o přiznání k dani z pčíjmu fyzické osoby, ale že tazatel je zaměstnanec, takže pokuta nehrozí.

anonym

Původní text odpovědi je doslova „DO KONCE DUBNA“ … „DAŃOVÉ PŘÍZNÁNÍ“.
Sám se snažím chyb vyvarovat tím, že si pro sichr ještě ověřuji poslední platnou novelizaci zákonů, než bych radil nějaké kraviny.
Navíc ty odpovídáš zbrkle pravidelně a se stejnou pravidelností chybné odpovědi, kdyby se jimi tazatelé řídili, měli by řadu problémů, výsměch od advokátů a na konci prohraný soud.
Na jiných webech chybné odpovědi rovnou odstaňují, nezodpovědně zneužíváš laxnost a bezprecedentní benevolenci admina.

Drap

Tak to máš odstranit, nebylo by to poprvé.

Drap

Příspěvek smazán administrátorem.