zdenekps

Kdy příjdou peníze z daňového přiznaní?

Odpovědi
Keprk

Tuším, že je FU musí poslat nejpozději posledního dubna…

anonym

Peníze nepříjdou z daňového přiznání, ale přeplatek na dani z příjmu Vám bude FÚ vrácen v případě, že jste o něj požádal, do 30 dnů od data podání žádosti.
Viz internet a „daňový přeplatek za rok 2012“:

Jestliže jste za loňský rok na daních zaplatili více, než kolik jste měli, máte nárok na vrácení přeplatku. Musíte o něj ale výslovně požádat (v příslušné kolonce na konci daňového přiznání).

Případný přeplatek vám finanční úřad musí vrátit do 30 dnů od obdržení žádosti. Lhůta se ale počítá až od začátku dubna – tedy od uzávěrky pro podání přiznání. Teprve tímto okamžikem totiž přeplatek formálně vznikne.

Jestliže jste o vrácení přeplatku požádali už v lednu, budete muset podat novou žádost. Podle zákona totiž platí, že žádosti podané dříve než 60 dnů před vznikem přeplatku musí úřad zamítnout.

karfigol

Mě přišly až za 2 měsíce, ale prý je to různé. Zkusil bych na vašem místě zapátrat na http://www.lep­sipujcka.cz/ nebo jiném finančním magazínu.