Avatar uživatele
Registrovaný

Nárok na vrácení daní?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli mám nějaký nárok na vrácení daní ikdyž s přítelem nejsme manželé ale v roce 2009 jsem porodila dvojčata,tak že jsem celý loňský rok byla na mateřské. Je nějaká možnost že by nám něco vrátily,a popř. co proto musím udělat? Děkuji za odpověď a přeji hezký den
Petrová Nikola

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Daň vám může být vrácena pouze tehdy, pokud váš zaměstnavatel z vaší mzdy v průběhu roku vůbec nějakou daň (resp. zálohu na daň) odváděl. Pokud jste byla na mateřské, tak jste zdaněnou mzdu nejspíš nedostávala...

Za určitých okolností by vám mohl být vyplacen tzv. daňový bonus *) ale je zde opět podmínka, že za rok 2010 jste musela mít příjem, alespoň ve výši 48.000 Kč.

Samozřejmě, že slevu na vaše děti může uplatnit váš přítel (předpokládám, že žijete ve společné domácnosti), a to za podmínek výše uvedených.

Pokud vás zajímají detaily, tak se podívejte na ustanovení § 35c zákona o daních z příjmu (viz zdroj)

--------------
*) máme-li nízké příjmy a slevu nevyčerpáme, přebytek slevy získáme jako daňový bonus.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast3. aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

V roce 2009? To jste nějak zaspali dobu, ne?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.