Avatar uživatele
Registrovaný

Promlčecí lhůta

Dobrý den, loni jsme podali špatné daňové přiznání a vraceli nám peníze, že je něco špatně jsme zjistili až při letošním daňovém prohlášení. Do kdy může žádát FÚ o vrácení neprávem přiznaných peněz? Existuje u daňí nějaká promlčecí lhůta?Děkuji Dagmar

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

1. FÚ nežádá, ale rovnou oznamuje, že máte daňový nedoplatek (tedy pokud na to příjde sám)

2. Pro tyto účely běží 6-ti letá promlčecí lhůta

3. Doporučuji, abyste se ´přiznala´ a podala opravné daňové přiznání a ten rozdíl doplatila..., ale nevím o co jde a o jaký se jedná ´peníz´, tak je těžké konkrétně radit.

-------------
Zákon č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků

§ 70/1 Promlčení práva vymáhat daňové nedoplatky

Právo vybrat a vymáhat daňový nedoplatek se promlčuje po šesti letech po roce, ve kterém se stal tento nedoplatek splatným.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nejsem sice účetní, ale myslím, že te třeba to nahlásit co nejříve po zjistění chyby. Hlavně dříve, než to zjistí FÚ.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.