Já...

Do kdy musí Finanční Úřad vrátit přeplatek na dani z příjmů fyzických osob?

Podal jsem koncem března (tedy normálně v termínu) Přiznání k dani z příjmů fyz.osob (za r. 2010). Z něho vyplývalo, že mi má FÚ vrátit nemalé peníze za daně, resp. že mi má vrátit přeplatek, který byl vygenerován vyššími daňovými zálohami Je téměř červen (tedy 2 měsíce po podání) a PENÍZKY dosud NEPŘIŠLY.

MÁTE ZKUŠENOST, JAK DLOUHO TO TRVÁ? Mému blízkému přišel vrácený přeplatek do 14 dní (v polovině dubna). Dotazovat se na FÚ nechci, resp. chci to nechat až jako poslední možnost…

Nejlepší odpověď
standa

  1. Musíte požádat
  2. FÚ vám peníze vrátí do 30 dní ode dne podání žádosti

Problematiku řeší Daňový řád v § 155

§ 155/2
Správce daně vrátí daňovému subjektu vratitelný přeplatek na základě ŽÁDOSTI(…)

§ 155/3
Pokud(…)dosahuje přeplatek nejméně částku 100 Kč, poukáže jej správce daně do 30 dnů ode dne obdržení žádosti(…)

To -iv- :
„Ja jsem platce DPH , priznani tim padem muzu podavat do konce cervna.“

→ (ne)plátcovství DPH nemá vůbec žádný vliv na možnost posunutí termínu pro podání DP

btw.
termín pro podání DP se posouvá do 1.7. těm,

  1. kterým připravuje jejich daňové přiznání daňový poradce nebo

b)společnostem, které mají povinný audit

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/danovy-rad/cast3h5.aspx

Další odpovědi
mosoj

O vrácení přeplatku na daních se musí výslovně požádat. Pokud nepožádáte nic vám nevrátí.
Pokud jsem zažádal, do měsíce to bylo vyřízené.

Za to když nezaplatíte hned vám dají ťafku !!

http://wiki.ak­tualne.centrum­.cz/finance/da­novy-preplatek-vraceni-dani/

anonym

Ve formulari na priznani jste musel vyplnit kolonku : Zadost o vraceni preplatku na dani z prijmu fyzickych osob. Tam jste vyplnil castku a kam vam maji preplatek poslat. Ja jsem platce DPH , priznani tim padem muzu podavat do konce cervna. Podala jsem v kvetnu a do tydne jsem penize mela na ucte. Pokud jeste nejaky dotaz , muzu se sem vratit do diskuze. -iv-
Doplňuji:
Stando , ja mam danovou poradkyni , jen jsem to nechtela tak rozepisovat , chtela jsem hlavne napsat , ze me penize prisly brzy. 🙂