Janichkah

Vrácení přeplatku daní

zdravím, 25.2 2010 jsem poprvé podávala daňové přiznání a mají mi vracet peníze protože jsem byla ve strátě. Jaká je lhůta pro vrácení této částky a připsání na účet. Někdo mi říkal že by to měl finanční úřad poslat do měsíce. Děkuji za odpovědi Jana

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano ten někdo má pravdu do měsíce, ale POZOR!
Jelikož termín pro podání daňového přiznání je do 31.3.2010 tak teprve poté běží lhůta. Je jedno, že podáte DP dříve, vždy se bere do 31.3.

Další odpovědi
mojitek

Penize dostanete do konce dubna

standa

Lhůta je skutečně až 30.4.2010, ale už několik let po sobě jsem přeplatek na zálohách na daň obdržel kolem 15.dubna (FÚ Hradec Králové)

Michálek1245

Do konce dubna byste to měl mít na účtu. Pokud ale podáte elektronicky během dubna, tak počítejte termín až od 30. 4. Takže v květnu. Hodně na tom záleží a nejlépe vám to stejně řeknou přímo na finančáku. Máte ale štěstí, že vám vrací. Já jsem to letos nějak neodhadl, změnil účetní a mám hodně velké nedoplatky. Takže mi snad pomůže půjčka na zaplacení daní od https://epujcka­.cz/pujcka-na-zaplaceni-dani/ … Ale uvidíme, jestli to ještě nedám nějak do kupy. ;-/