Miroslavst

Vrácení DPH

Tato otázka mě napadla při odpovědi na to jak nakoupit bez DPH. Možná jste o tom už slyšeli.
Jedná se o el. součástky co se vejdou do kufříku. A podmínkou je tyto součástky vyvézt ze země.
Takže B koupí od A jednu součástku za korunu, A odvede daň. B prodá jednu součástku za 1000Kč a zmizí z povrchu země. C koupí od B a vyveze do zahraničí a požádá finančák o vrácení daně. FÚ mu DPH musí vrátit. Samozřejmě z té tisícovky. Bohužel s tím nejde nic dělat. A to se do toho kufříku vejde těch součástek třeba 10000 ks.
Co vy na to??

Nejlepší odpověď
FOG

Prosim nenavadejte k dalsim podvodum.Nestaci Vam ty,co se uz staly v nasi republice doposud? Tunelovani bank a pod.? Stejne to vzdy odnesou obycejni lide,kteri cely zivot tezce makali a nerikejme tomu,ze je nekdo „chytrejsi“.

Další odpovědi
Jambalaya

Tak tedy nevím, kdo a kam co poveze, ale připadá mi to jako hovadina. Ať to beru z ktrékoliv stránky 🙂. Zkusím jít ve vašich stopách. Především nevím, čemu říkáte zahraničí, ale je to jedno.
Předpokládám, že zahraničím nemyslíte EU.
B. vyveze součástku, kterou koupil od A., který odvedl daň z 1 Kč.
C. koupí od B součástku, která se ovšem v jeho státě oficiálně nenachází, tak to je idiot, ale neva, dál.
C. vyveze součástku, ale teď nevím, zda do další země nebo zpět do ČR.
I kdyby tento obchod proběhl, ač se mi to zdá zbytečně složité, pak stejně nedostane nikdo nic.
C. si může DPH z nákupu za 1000 od B požádat o vrácení, pokud je plátce, ovšem pouze za předpokladu, že B je plátce v jeho státě, což zjevně není, když zmizí.

To se týká EU, ale ve třetích zemích je to v podstatě totéž, akorát, že zboží prochází celnicí.

Zkrátka, kdybyste mi to nějak blíže vysvětlil pane Miroslavest, poradila bych to klientům 🙂.

Ještě podotýkám, že DPH se vrací plátci za předpokladu, že zboží vyváží, avšak nutností je zaplatit daň ve vlastním státě, jinak nelze.

Celé mi to přijde jako nesmysl, vyveďte mne z omylu, opravdu bych tomu ráda porozumněla, díky.

To ovšem nevylučuje, že se tenhle nesmysl někde někdo podnikl. Osobně se domnívám, že mohl součástku prodat u nás načerno a výsledný efekt by byl stejný 🙂.

Michal

To je přece absurdní jak noha z nosu.