Avatar uživatele
Miroslavst

Vrácení DPH

Tato otázka mě napadla při odpovědi na to jak nakoupit bez DPH. Možná jste o tom už slyšeli.
Jedná se o el. součástky co se vejdou do kufříku. A podmínkou je tyto součástky vyvézt ze země.
Takže B koupí od A jednu součástku za korunu, A odvede daň. B prodá jednu součástku za 1000Kč a zmizí z povrchu země. C koupí od B a vyveze do zahraničí a požádá finančák o vrácení daně. FÚ mu DPH musí vrátit. Samozřejmě z té tisícovky. Bohužel s tím nejde nic dělat. A to se do toho kufříku vejde těch součástek třeba 10000 ks.
Co vy na to??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, Jahoda před 4996 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
FOG

Prosim nenavadejte k dalsim podvodum.Nestaci Vam ty,co se uz staly v nasi republice doposud? Tunelovani bank a pod.? Stejne to vzdy odnesou obycejni lide,kteri cely zivot tezce makali a nerikejme tomu,ze je nekdo „chytrejsi“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jambalaya

Tak tedy nevím, kdo a kam co poveze, ale připadá mi to jako hovadina. Ať to beru z ktrékoliv stránky 🙂. Zkusím jít ve vašich stopách. Především nevím, čemu říkáte zahraničí, ale je to jedno.
Předpokládám, že zahraničím nemyslíte EU.
B. vyveze součástku, kterou koupil od A., který odvedl daň z 1 Kč.
C. koupí od B součástku, která se ovšem v jeho státě oficiálně nenachází, tak to je idiot, ale neva, dál.
C. vyveze součástku, ale teď nevím, zda do další země nebo zpět do ČR.
I kdyby tento obchod proběhl, ač se mi to zdá zbytečně složité, pak stejně nedostane nikdo nic.
C. si může DPH z nákupu za 1000 od B požádat o vrácení, pokud je plátce, ovšem pouze za předpokladu, že B je plátce v jeho státě, což zjevně není, když zmizí.

To se týká EU, ale ve třetích zemích je to v podstatě totéž, akorát, že zboží prochází celnicí.

Zkrátka, kdybyste mi to nějak blíže vysvětlil pane Miroslavest, poradila bych to klientům 🙂.

Ještě podotýkám, že DPH se vrací plátci za předpokladu, že zboží vyváží, avšak nutností je zaplatit daň ve vlastním státě, jinak nelze.

Celé mi to přijde jako nesmysl, vyveďte mne z omylu, opravdu bych tomu ráda porozumněla, díky.

To ovšem nevylučuje, že se tenhle nesmysl někde někdo podnikl. Osobně se domnívám, že mohl součástku prodat u nás načerno a výsledný efekt by byl stejný 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal

To je přece absurdní jak noha z nosu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek