beliner

Finanční úřad

Prosím Vás, dne 2.dubna 2013 jsem odevzdával řádné daňové přiznání fyzických osob z příjmů za rok 2012. Dodal jsem k daňovému přiznání i potvrzení o příjmech za dané období (resp. rok 2012). Chci se zeptat, jelikož jsem si daňové přiznání podával sám (byl jsem zaměstnán na HPP, nýnější účetní nebyla schopná mi provést zúčtování s fin. úřadem, takže jsem si to musel zařídit sám). Dodnes ještě nemám přeplatek navrácen na běžném účtě. Domníváte se, že když zavolám na finační úřad a zeptám se co a jak, že mi odpoví? Nebo mne suše pošlou kde slunce nesvítí, poněvadž mají dle zákona čas do konce dubna.

Nemám s tím zkušenosti, tak se raději táži.

Děkuji a s pozdravem
L.
Doplňuji:
Děkuji za info, poslední stranu jsem kontroloval 5× 😁 číslo účtu, částka apod. vše vyplěné, podepsané jak má být. Ale děkuji, zavolám tam, abych měl 100%-tní jistotu, že je vše OK. Děkuju a s pozdravem L.

Nejlepší odpověď
anonym

No, vždyť tam máte odpověď, kterou jste si dal sám. Finanční úřad na to má 30 dnů. Takže přeplatek daně (daňový bonus) můžete očekávat každým dnem. Otázkou ovšem je, zda jste si na poslední straně daňového přiznání vyplnil žádost o vrácení přeplatku. Pokud si tím nejste jist, tak si na příslušný finanční úřad zavolejte, nechte se přepojit na svého správce daně z příjmu a toho se zeptejte, zda je Vaše daňové přiznání v pořádku a kdy by podle něho mohl být zaslán přeplatek na Váš účet nebo Vaši adresu. Zavolat si na FÚ můžete v každém případě, budete mít alespoň jistotu, že je vše v pořádku.
Kdybyste zapomněl na vyplnění žádosti o vrácení přeplatku, tak si na FÚ zajděte a požádejte o vrácení dodatečně.
Doplňuji:
Za jistotu, že je vše v pořádku, Vám to každopádně stojí. Držím palec, aby to bylo dobré.
Kdyby byl nějaký problém, tak se ozvěte.