Sky

Kde seženu placku „Karel for president“ a další věci na podporu Karla Schwarzenberga?

Za odpovědi děkuji.
Doplňuji:
Neptala jsem se, co si o tom myslíte, ani na to, koho budete volit vy, nezajímají mě ani poučky o tom, koho bych měla volit, kdybych volit mohla. Na jeho volební stránky jsem se koukala a bez úspěchu, takže nevidím důvod, proč bych se nemohla zeptat tady. Také nevím, co jste překládal, na té placce je opravdu napsáno „Karel for PreSident“ A pusinko50, já tu nikoho neprovokuji, slušně se ptám, nehledě na to, že si každý může volit koho bude chtít, ať už je to dobrá volba nebo ne. Za svým názorem, že kníže je lepší než Zeman si stojím.

Nejlepší odpověď
anonym

Správně! Zemana budou podporovat komunisti, Na Hrad patří kníže a ne Zeman. Tady máš link na všechno, co potřebuješ: www.volimkarla.cz

Další odpovědi
venkovan

Přeložil jsem to správně „Karel sranda prezident“?
Ale jinak trochu důvtipu. Třeba by stačilo si najít jeho volební stránky a podívat se, zda tam mají podobné předměty v nabídce. A když ne, tak zachvíli budou.
Přeci jenom tento kandidát na prezidenta si zaslouží lidi s vlastní iniciativou, přemýšlením a ne lidi kteří nepoužívají hlavu a potřebují neustále aby jim někdo stál za zády.
To výše napsané se nevztahuje na velmi mladé lidi, kteří se teprve v životě začínají orientovat.
Doplňuji:
Nevím, proč zde strašíte tím, co žádný prezident nemá ve své kompetenci. Mzdy, důchody, a další – to je úděl Vlády a Parlamentu ČR. Prezident jen podpisuje – maximálně může nepodepsat. Ale když je silný Parlament, tak se jen zákon na několik měsíců odloží.
Šišlání – je to člověk, který žil velmi dlouho mimo naše hranice a zřejmě i v jeho rodině čeština nebyla kvalitní, takže se ji v dětství nemusel zcela dobře naučit.
Není to zcela můj kandidát, ale chcete aby tady či někdo jinde něco podobného psal o Zemanovi ? Vždyť to taky není žádný zázrak.
Máme tu dva kandidáty – teď je potřeba si s klidnou hlavou sednout a zvážit kdo bude lepší.
Nadáváním a pomlouváním jen ukazujeme svoji malost, neschopnost kvalitními argumenty oponovat proč toho či onoho nevolit či volit.

anonym

Pusinko50, kdo ti dal právo rozhodovat o tom, kdo tu bude a kdo má odejít?

Alesh

Jen taková poznámka všem chytrákům, co tak odsuzují pana Schwarzenberga, že je podle nich Rakušan… doplňte si znalost faktů, pan Schwarzenberg má dvě občanství a to české a švýcarské, takže nejdřív znát fakta, pak mudrovat. 😉

osamělývlk

Nemyslím si, že je nutné sky urážet! Neptá se na názor, chce něco jiného. Sky, je to na www.volimkarla.cz , jak píše bohemica. Já taky podporuju Schwarzenberga, už jsem si placky objednala.

štamgast

A jéje další takovej blázen. Lístky pana knížete jsem zkartoval a spláchl. Zeman na hrad!

anonym

Pozdní otázka. Vše, co se týče Šlávenberka jsem hodil do h…u!

pusinka50

To snad nemyslíš vážně toho ušišlaného rakouského dědu volit? Chceš na stará kolena zůstat bez peněz, bez důchodu? Aby každým rokem se zvyšovaly daně? Aby se zvyšovaly ceny všeho zboží a vše, co jde zvýšit? Fakt tu neprovokuj a odejdi…
Doplňuji:
Omlouvám se za svůj nesmlouvavý příspěvek. Zažila jsem několik vlád, několik prezidentů. Můj selský rozum vždy napověděl, co bude špatně a zatím se nikdy nemýlil. Máš právo samozřejmě se rozhodnout podle svého. Někteří lidé umí být velmi přesvědčiví. Když volíš Schwarzenberga, volíš i Kalouska. Ten už ukázal co umí, jen odírat chudý lid. Bohatí, co okradli tuto republiku, se budou mí dál dobře a budou dál krást, dokud tu půjde něco ukradnout. Vzhledem k tomu, že už není co ukradnout, bude se okrádat obyčejný lid tak dlouho, dokud si to nechá líbit. A lidi si to nechají líbit, protože se bojí o práci a i o to málo, co jim zbývá.....

mosoj

Neodpovím na otázku ale nebudu první !
Nedávno jsem zde napsal, že volím Zemana takže mohu pokračovat. Osobně jsem spokojen, vyhovují mně oba kandidáti, ale kníže z Česka knížectví neudělá!
Jinak doporučuji, aby si každý přečetl tu svoji odpověď zde, plné nenávisti a netolerance. Jo a Bohemico klidně mně nazývejte dál soudruhem. Já již vím také své !!!

anonym

Je vidět, že lidé jsou ovlivňováni podle toho, když hned uvidí ty kovové placky s nápisem „Karel na hrad“ nebo co tam píšou. Spícího knížete nevolím, ani hymnu neumí. Zeman by povolil domácí pálení slivovice.

anonym

Tak sice jdou volby na presidenta naprosto mimo mě, ale kdybych si náhodou měla vybrat, tak volím také Karla Schwarzenberga.
Doplňuji:
Vůbec se v politice nevyznám a politiky nevidím ani v televizi ani v novinách, ale něco málo zaslechnu nebo vidím a proto bych volila, tak jak bych volila. Ale nakonec je mi jedno kdo vyhraje.

Wang

Placky už jistě máš, proto můžu rovnou přejít k vyjádření svýho názoru.
Volím Zemana. A odpovídám hlavně kvůli >MT0803<
„Z toho, co píšeš vyplívá souboj chytrosti (těch co volí Zemana) a studentské nevědomosti…“

Schlafenberg jede sice na vlně slibný image, která ho stojí slušnej balík peněz, omotává si tak kolem prstu hlavně mladý lidi – studenty (kteří si ještě myslej, že na ně po škole někdo čeká s otevřenou náručí a hodlá je zaměstnat za snovej plat), všichni slintaj při pomyšlení, jak jiní na ně budou dělat a oni skočí rovnou do managementu!… Sní o tom, že budou podnikat, ale ještě nevědí v čem. Nemaj kde bydlet, ale kdo by to teď řešil! Připnou si placku a mají hned pocit, že jsou IN a dovolí si tvrdit, že v městě je inteligence a na venkově nevědomost! I v Horní-dolní lidi vědí, že jen co by ti rozumbradové Schlafenberga zvolili, napařil by jim školný. Těm samejm studentům, co ho zvolí. Jak se jednou začne platit, je to víte kde. Při týhle informaci ho volí jen trouba – a řeže si pod sebou existenční větev. Schválně tu napiš, co uděláš až pujdeš za tátou a natáhneš dlaň pro prachy na školu a táta ti řekne, že nemá!!!!
Stejně tak ho nemůžou volit rodiny s dětma a obyčejný (=rukama pracující) lidi, protože těm půjde Schlafenberg (s vládou za zadkem) finančně po krku nejvíc
Nenechte se nachytat na to, že kníže je borec, alternativa a něco nového.

Češi prý chtějí změnu. Vzpomeňte, ak to dopadlo, když při snaze udělat změnu volili lidi TOP 09 a Věci veřejné.

Nenechte si namluvit, že Schlafenberg je něco nového (a pravice) a Zeman něco starého (a levice). Zeman je tím, čím je, a tak i větší jistota.

MT0803

Studenti a všechna velká alespoň trochu prosperující města ČR volí Karla Schwarzenberg, k to mu ne mám co dodat. Snad jen, že pouze sociální a chudá města jako Ústí nad Labem a Ostrava (k Jihlavě se raději nevyjadřuji) volí pana Zemana. Z toho vyplívá souboj chytrosti a venkovské nevědomosti…

Sky

A k těm stránkám, koukala jsem se tam právě už předtím a ta placka tam je, ale nedá se koupit. :(

anonym

Sky, nemáš vůbec zač děkovat. A z těch negativních reakcí si nic nedělej! Propagační materiály ti zašlou, já si je přidala na Facebook, tam budeš průběžně dostávat informace, když to uděláš taky.

venkovan

Nekupuj, ale požádej o zaslání.
A s tím překladem – ber to jak si lze cizí větu – slogan s trochou ironie vyložit v češtině. Přeci jenom – jedná se o české volby a uměl bych si to napsat v naší řeči. Třeba „- můj prezident/pre­zidentka“.

Sky

Děkuji Bohemica, vaše odpověď mě po těch ostatních moc potěšila. :)

Andělé

Plně souhlasím s Bohemicou.:-)

anonym

ad. Andělé :))

anonym

ad. Andělé :))

Andělé

Bohemica:-)))