Kadee

Jednoduché, rychlé, dobré a z běžně dostupných ingrediencí

Poraďte nějaky recept

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Čaj z pytlílu.
Doplňuji:
Samozřejmě z pytlíku, pardon.

Další odpovědi
dudu

Např. dnes manželka k obědu připravila tyto tzv. „špačky v kabátku“:
Ingredience:
3/4 kg mletého masa,
8 plátků anglické slaniny,
2 pikantní klobásy,
4 stroužky česneku,
1 vejce,
2 lžičky koření na mletá masa,
sůl, pepř
Postup:
Mleté maso, vejce, česnek a koření zpracujeme.
Do ruky nabereme směs, vtlačíme do středu kousek sloupnuté klobásy a zabalíme do slaniny. Dáme do pekáčku, mírně zalijeme vodou a pečeme asi 1 hodinu při 180 stupních.
Během pečení doléváme vodu a výpekem špačky přeléváme.
Ke konci pečení šťávu dochutíme oblíbeným kořením.
Podáváme s bramborovou kaší a zeleninovým salátem.

dědapetr

Chleba se sádlem a cibulí,vaječná topinka,amole­ty,a jiné.

tom004

Otevřete si stránku „Recepty.cz“ a vyberete si recept od 50,– Kč až do X,– Kč. Když si v tom receptu nebude te něčím jistá,tak se zeptejte.

hanulka11

dneska jsem dělala lečo – papriky, rajský,cibule, gothaj, vejce …vše dostupné k tomu brambory ale můžeš si dát s chlebem.

Nechtěj abych ti tu vypisovala jednoduché recepty, to bych dnes nic jiného nedělala. Zadeej si do vyhledavače levné a chutné recepty a uvidíš co se dá uvařit.
Doplňuji:
Bramboráky z tvrdého chleba

Namočíme si do vody chleba, který už máte třeba pro slepice (cháá) ale bez plísně, samozřejmě.
Když se chleba rozmočí, vymačkáme z něj vodu, dáme do mísy a přidáme vajíčko, vegetu (místo soli), uzeninu, kmín, majoránku, pepř a tolik množství česneku, kolik ho běžně dáváte do bramboráku, přidejte taky cibuli, je v těchto plackách moc dobrá a trochu hladké mouky.
A pěkně smažíme na tuku.

johana 56

Malířova tužka.
Dietní párek podélně rozříznout,vložit špalíček sýra,jeden konec seřiznout do špičky (proto tužka).Doprostřed a na konce navléknout kolečka cibule nebo papriky(udrží tvar),obalit a usmažit.K tomu brambory,kaše.
Dobrá je také smažená tlačenka,tu je ale nutné obalit dvakrát.

Málče

Jednoduché recepty jsou na uvedených webových stránkách. Sama z nich často vařím a peču.

Zdroj: www.maminciny­recepty.cz www.toprecepty.cz