Dáváte do bramboráků kmín?

Měl jsem tu nechtěnou návštěvu a padla diskuse,jak se dělají bramboráky,či jak se u nás říká"vošouchy"
Dáváte někdo kmín do bramboráků?
Mě to teda nesedí a nikdy jsem se stím nesetkal.
Díky za koment.
Název vošouch se používá v západních Čechách, v Machkově Etymologickém slovníku jazyka českého není.
http://vareni­.dama.cz/recep­t.php?d=2101

Nejlepší odpověď
ReHu

Ne 🙂
Ale třeba nakrájený salámek nebo uzené, nebo škvarečky, mňam 🙂

Další odpovědi
anonym

Tady píšou, že se tam kmín dává
http://recepty­.vareni.cz/bram­boraky-s-houbami-vosouchy/

tady zas v tom asi klasickým ano
http://dolcevi­ta.blog.cz/0710/ten-nejkrupavejsi-bramborak

tady ne
http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/5346-bramboraky.html

tak nevim, asi jak kdo, jak kde

carrera

Dělám bramboráky tak, jak jsem se naučila od maminky a kmín jsem nikdy nedávala.

Mám ráda když se přidá více česneku 🙂

briketka10

Ano, ale majoránku ne nesnáším ji jen,
jak cítím její vůni spíš pro mě smrad, tak
mi tečou slzy, jsem na ni alergická a někdo
ji dává kamkoliv.
Česnek miluju taky do těch bramboráků.
Jinak ho jím i syrový 😁

dědapetr

Z kuchařky:Bram­borák – sádlo,sůl , pepř,1 dl mléko 1 lžička celý kmín 2 ks vejce 150 g hladká mouka 1 špetka majoránka 3 stroužky česnek 3 kg brambory.

zjentek

majoránka, česnek, kmín, pepř- jde o poměr!!! Jestli neznáš správnej poměr koření, můžeš se třeba pos*rat, ale bramborák to stejně nebude ;q

jirkajirka

Podle množství těsta kmín zabalím do hadříku a kladívkem potluču. Takto nadrcený čerstvý kmín pak přidávám da bramborového těsta s ostatními ingrediencemi.

Elk

Nedáváme a ani jsem to neslyšel. Ovšem pro nechtěnou návštěvu bych se přemohl…

Luxx

nedávám, nepasuje mi tam

arachis

ano dávám,ale trochu a jedině drcený. Celý mi při jídle vadí a mletý taky nedávám,protože pak ty bramboráky jsou nahořklé. Kmín se připaluje a hořkne (stejně jako mletá paprika)

redy

briketko, majoránku taky nemůžu ani sejtit ☹

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

lejdy.můn

A to si vem, že někteří do bramboráků nedávají ani ty brambory. 😉

briketka10

Ano, moje mamka je pekla na pekáči
z rebarbory, ale nic moc chuť..:-((

lejdy.můn

A vidíš to, já třeba tu rebarboru ještě neměla možnost ani ochutnat. Jak to vlastně chutná? Dá se to přirovnat k něčemu běžnějšímu? U nás v krámě seženeš maximálně nahnilá jablka nebo citrony, co už to taky mají tzv. za pár 🙂

anonym

Rebarbora neboli reveň do bramboráků je určitě hnus,je jen tak na koláč.Zas neblbněte.
Když tak je ojebat cuketou,to beru.

cochee

Rebarbora je taková zvláštně kyselá, znám ji v úpravě jako kompot nebo jako ingredience bublaniny. Říká se, že se s ní musí opatrně, že se může konzumovat jen v jistém období, protože jindy obsahuje kyselinu šťavelovou (já si teda myslím, že ji obsahuje vždycky, to dělá tu kyselou chuť), která narušuje hospodaření organismu s vápníkem. Rád chroustnu i syrovou, ale jen párkrát, pak už je to kyselé až moc 🙂 Někdo z ní prý dělá i marmeládu netradiční chuti (opět: málo sladká, hodně kyselá)

johana 56

Rebarbora by se měla sklízet jen do června,její květenství nadměrně zvyšuje obsah kyseliny šťavelové a dřevnatí.
Výborně chutná v honzovkách,při zpracování na marmeládu přidávám jahody,maliny,bílý rybíz a jiné druhy sladšího ovoce.

anonym

Tak oni tam dávaj broskve? 🙂

lejdy.můn

Někdo dává cuketu, někdo tejden starý, ve vodě rozblemcaný chleba… a pořád tomu říkají bramborák. Bramborák z cukety, Chlebový bramborák,..
Inu, jiný kraj, jiný mrav 🙂

anonym

fuj tajbl, to bych nedala ani praseti

briketka10

Jé já se spletla je to cuketa a z té
rebarbory pekla mamka buchtu a
ta byla moc dobrá.

Rebarbora roste na zahradě, jako
takový hustý keřík s tlustými košťály
a ty se zpracovávají, listy otrhávají.
Jako taková je kyselá, ale po přidání
cukru, skořice a ovoce je výborná 😁

anonym

Pepo já se spletla,37

briketka10

Jugare

víš co polib si zádel !

lejdy.můn

Děkuji za osvětu, briketko – tohle je pro mě opravdu novinka, ta rebarbora mě zkrátka celoživotně úspěšně míjí 🙂

anonym

tu rebarboru nee, tam je pak potřeba to přetlouct, tu kyselost cukrem a to už vůbec ne

briketka10

Sambo

Vždyť píšu, že do ní se přidává cukr, ale mě
ani ta kyselost nevadí už jsem si na ni zvykla :)

cochee

Samba, briketka: ženské, vy jste přesně jak moje máti: zaboha jí nemůžu vysvětlit, že kyselou chuť NEPŘEBIJE ani tunou cukru; výsledkem je pak odporně sladká, ale furt odporně kyselá poživatina 😁