Jaká mouka se dává do bramborových placek?

Jaká mouka se dává do bramborových placek? Hrubá,hladká nebo polohrubá?

Nejlepší odpověď
Bednaricek

Babička vzkazuje: dejte tam hrubou. 😉 hezký den.

Další odpovědi
dubraro

Do bramborových placek hladkou, do bramborových knedlíků hrubou, ev. míchanou s krupicí.

Kepler

Do těsta na takových 6 bramboráků dávám zásadně jen hladkou mouku, lépe spojuje a pak stačí jediná lžíce. Pak je to opravdu bramborák a ne nějaká moučná placka. Ale proti gustu…?

johana 56

Každý asi podle chuti a zvyku.
Do placek ze syrových brambor dávám mouku hladkou, z vařených brambor (dělám nasucho na plotýnce) ve stejném poměru polohrubou a hrubou.

marci1

Každý si tam dává mouku podle toho, jaké placky chce mít. Někdo hrubou, někdo polohrubou, jiný, jako já, hladkou. Připadají mi jemnější. 🙂

Jana5678

Já osobně do bramborových placek mouku nedávám, jelikož se snažím jíst zdravěji a nezatěžovat svůj organismus. Pokud máte zájem mám recept na ovesné bramborové placky. Suroviny: 200 g ovesné vločky,2 ks velké brambory,4 stroužky česneku,1 ks cibule,2 ks vejce, podle chuti sůl. Vločky a trvanlivé potraviny ARAX kupuji na internetových stránkách https://www.po­travinyarax.cz/trvan­live-potraviny/.