Rokio

Je pravda, že etiketa platí pouze pro dospělé?

Znamená to, že děti a mládež se můžou chovat neeticky?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne neni to pravda. Dětem se sice ledacos odpustí, ale měli by je rodiče vést už od mala k slušnému chování.

Další odpovědi
da ny

Etika i etiketa (morálka i zdvořilé chování ve společnosti) bohužel stále více upadá v zapomění, viz. Kepler.
Chybí vzor a příklady ;)
Některé děti rodiče nic nenaučí a k ničemu nevedou, něco pochytí ve škole a spousty informací najdou na internetu (pokud k němu mají přístup, v každé rodině PC a zpoplatněný přístup k internetu není samozřejmostí).
Pravidla etikety jsou vhodná pro všechny tedy i pro děti (uvolní místo v MHD těhotné ženě, staršímu člověku a nesedí jako nevšímavá pecka i malý chlapec může podržet komukoliv otevřené dveře atd.).
Neeticky by se dírě už vůbec nemělo chovat…

Kepler

Etiketa a etika jsou dvě rozdílné věci. Malé děti ještě neví co to je a je na rodičích aby je vše časem naučili. Bohužel tyto dva pojmy neznají ani mnozí dospělí.