Byla zrusena zakladni vojenská služba

Ale kdyby byla vyhlasena mobilizace-tak musi nastoupit kazdy muz pres 18let?Jak by to bylo a jak by to dopadlo?Samozrejme si nic takoveho nepreji,jen uvazuji!A panove sli by jste vy?Myslim ze by mohli i zeny,mam pravdu.Tuto otazku davam po precteni jedne valecne knihy a tak jsem se zamyslela.Diky
Doplňuji:
Kniha od Marka Frosta-Prisne tajny cil a od Marka Chlebika-Zaskodnik.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V povaze člověka je dobývat a zabíjet. Podívejte se do historie i do současnosti.
Zůstat bez armády je nesmysl a hazard.
Nebezpečí vždy nějaké hrozí. Chtěl bych vidět, v případě , že by jsme neměli armádu, jak by cizí vojáci dávali v sázku své životy za cizí občany kteří odmítli armádu.
Svět ještě nedospěl k společenskému zřízení bez armády.

Názor, že stačí letadla a řízené střely je zcela vedle. Stále platí to staré známé pravidlo, že kam nevkročí noha pěšáka není území dobyté. Podívejte se na Afganistán, moderní technika nestačí.

Další odpovědi:

Zlatý

jaka to byla kniha ?

napada mne hned "Valka světů" - když už mají ufoni dnes svátek :-) tady by plošná mobilizace asi opravdu nastala ... ale spíš v tom smyslu, že by se museli bránit všichni tak jako tak ...

ono je to dnes tak ze uz nezalezi an poctu rukou a nohou, ale na poctu jadernych hlavic, chytrych raketovych strel, protiraketovych strel, kontrole vzdusneho prostoru. Krajne vyhrocene konflikty lezi na bedrech technologii, ktere se nam podari vyvinout, neco jako plosna mobilizace uz z taktickeho hlediska postrada smysl. Bud budou proti nepriteli stacit specialne vycvicene jednotky a elitni technologie, nebo nepomuze nic... cepicema hypotetickeho nepritele ktery rozseka elitni slozky NATO rozhodne neumlatime :-)
Doplňuji:
predstava ze lide s vidlemi v rukach a pokrikem hurrraaaaa rozhoduji o realnem vysledku valky. :-)

Pokročilý

Byla sice zrušena základní vojenská služba, nikoliv branná povinnost. A ta se překvapivě týká všech občanů od 18 do 60 let, tedy i žen (doufám, že se nepletu a právníci pod pojem občan zahrnují i nás, ženy).

Bronzový

Nedávno naše nejvyšší hlavy vzali peníze ze zbrojení a dali je školství.Klidně to můžu udělat se všemi penězi na zbrojení,protože,jak píše geOrge,nebude nám nic platná ani mobilizace,ani ten prehistorický šrot,kterým náš stát disponuje,viz slavná akce "rádio Svobodná Evropa".

Pokročilý

Reakce na Betynu - souhlas, ať to dají raději na vzdělání a to nejen dětí ale i dospělých.
Méně nevzdělaných = méně bojechtivých, a když už by k něčemu došlo tak i snad méně rabujících, proti kterým bychom se všichni museli bránit ať už se zkušenostmi z vojny nebo bez nich.

Zlatý

Já si myslím že máme mnoho kvalitně vycvičených občanů kteří ovládají vojenskou techniku.Podívejte se např.na bývalé členy Lidových milic.:-D

Stříbrný

To by tedy bylo něco nechci to vůbec domyslet.

Zlatý

kvalifikovaný vojaci budú riadiť boj a ostatní - potrava pre kanóny - sú postrádateľní, takže ich zoberieme z davu. To je paradox vojny.

Stříbrný

Na jednu stranu si můžu říkat, mne to nezajímá, já mám "modrou knížku", ale pokud by k něčemu došlo, tak by mi stejně nezbylo nic lepšího, než "vzít kvér a jít taky do války". Respektive zalézt s ostatníma do bunkru a čekat, jestli ten bunkr vydrží. Současné technologie už jsou spíš pro SW a jejich programátory a né pro obyč.vojcly.
Takže jedinná naše naděje asi bude, opravdu spoléhat nato, že nás ochrání NATO, anebo že zvítězí humanita nad egoismem moci.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.