Pyrotechnik

jaký prášky proti alergii na pyl?

Ahoj ,jaký prášky proti pylu by jste mi doporučili? Ke konci měsíce mě zase chytla alergie a prášky proti ní (myslím ,že to byl nějaký cytrilex) mi vůbec nepomohli. Furt mám zahleněný nos ,nemůžu pořádně mluvit a svědí mě oči a mám je furt něčím polepené. Kapky do očí (Opthalmo) mi tak uleví na 2 minuty a pak můžu znova kapat.
Mám si koupit Zyrtec? Nebo něco jiného?

Nejlepší odpověď
anonym

Užívám Claritin nebo Zyrtec – pomáhají, kapky do nosu ani očí nepotřebuju.
Ale namísto takovéhoto zjišťování ´po netu´ bys měl zkontaktovat svého alergologa – dlabáním prášků jen tak si zdravotní stav spíše zhoršíš.

Další odpovědi
quentos

ano, Zyrtec obvykle zabírá (mamince vždy a v nejhorších chvílích i mně, já jinak dávám spíše přednost přírodním prostředkům)

marci1

Nejlépe prášky od alergologa. Udělá Ti test a zjistí, na co jsi vlastně alergický a podle toho Ti vybere vhodná antihistaminika. Neléčená alergie může skončit v nejhorším případě až astmatem. ☹

lukyn112

Nejvíce se používá Zirtec, ale určitě bych nejdříve doporučil navštívít alergologa

huxa

Ještě dodám Aerius a xyzal.

mosoj

Neposlouchej zdejší rady. Účinný lék na alergii je stejně jenom na předpis!!!
Naklusej k doktorovi. Já bych ti doporučil Desloratadin je účinný , nechce se po něm spát a je konkrétně zaměřený na potíže s nosem ( můžeš řídit auto), ale ať rozhodné lékař.

da ny

Dcera Zyrtec tbl. musela vysadit, protože velmi přibyla na objemu i váze, syn kolegyně z práce též (naordinováno dlouhodobě, před sezónou) ☹
Starší dcera si Claritine v akutní situaci zakoupí v lékárně, pokud se nedostane k lékařce pro RP. na Xyzal.
Mnoho let jsem vystačila s Claritinem, pak přestal účinkovat, zabíral Xyzal.
Obě dcery užívají v sezóně Xyzal, já se asi 5 let obejdu téměř zcela bez léků a dýchacích sprejů. Kapky do očí mi postačí při svědění očí světlíkové (2 lahvičky v 1 balení – krabičce z lékárny). Kdysi jsem si kupovala Sanorin-analergin, později vždy kapky od oční lékařky…
Úporné alerg. celoroční (několikaleté) rýmy se dcera zbavila po ročním užívání
Avamysu, který má pro případ potíží již jen preventivně v rezervě.
Doporučuji návštěvu alergoimunologa!

Děda Louda

Pylulky.

lota

Mě se osvědčil analergin.