slipknotak

jsou prášky na spaní na předpis nebo si je můžu koupit v lékárně ?

trpim nespavosti uz dlouhoa nechce se mi kvuli tomu chodit k doktorovi aby seme vyptavala kvuli predpisu chci si je jit co nejdriv koupit

Nejlepší odpověď
dědapetr

Prášky které jdou volně koupit jsou na uklidnění a klidný spánek,nespavost neřeší.
Je lepší zajít k lékaři,protože nespavost může být příčinou jiné nemoci.

Další odpovědi
Damiana

Na tvou otázku: Účinné léky na insomnické poruchy jsou na předpis.
Nejsem zastánce chemie, možná by ti pomohly bylinky, kozlíkové kapky s chmelem nebo mléko s medem.
Určitě to ale chce zapátrat po příčině nespavosti – jak radí kolegové. Zde posílám odkaz, který by ti mohl být užitečný.
http://www.nes­pavost.cz/

Michal Kole

Jsou možné obě varianty.

Volně prodejné léky nejsou tak účinné.

Než odtrsňovat důsledek, tak je lepší odstranit příčinu nespavosti, například bolest, stres,…

boen

Prášky na spaní jsou pouze na předpis, ty co jsou volně prodejné, jsou na bázi bylinek, ale neučinkují, tak jak by si člověk přál. Jak napsal Michal Kole je opravdu
odstranit nejdříve příčiny nespavosti a pak teprve jít k lékaři na radu co s tím.