Lucka1985

Průdušky + jak se zbavit kašle?

Už asi týden mám hrozný kašel, vlezlo mi to už i na průdušky!! Pořád mě to nutí kašlat, ale ty hleny nejdou ven. K lékaři jsem se přes svátky nedostala a v lékárně mi dali šumivé tablety ACC long a nějaké tablety na cucání. Všechno už jsem spotřebovala a nic nezabírá. Nevíte, co by mi pomohlo? Třeba nějaké domácí obklady? Připadám si jak tuberák, nemůžu pořádně dýchat, bolí mě na prsou a v noci ani nemůžu spát.

Nejlepší odpověď
panenka

můj manžel byl taky nemocný a měl to na průduškách dělala jsem mu průduškovi čaj,kapala jsem mu bromhexinové kapky,hodně polehávál.pokud se chcete léčit doma sama jezt hodně vitamíny,hodně pít,ležet,nebo taky pomáhá česnečka kterou jsem si skusila já.mám pro vás i recept na čáj .dejte si vařit vodu až vám bude vařit tak do ní dejte hrstku majoránky ,3 lžíce cukru.2 kolečka citronu nechte to chvíli projít varem vyluhovat a pak přecedte a vypijte.pokud vám i tohle nepomůže pak jedině ještě nějaké cumlací bonbony a nebo zajít k lékaři

Další odpovědi
silverf

teplé mléko s medem, svařené bezinky (plody) s vodou, vincentka, silná česnečka (musí padat mouchy od stropu když se vaří)-zatím to zabralo vždycky

fortin

Z vlastní zkušenosti vím že v takovém stavu nepomáhá ani česnek ani vitamíny. Pokud je pacient trochu alkoholik, at' popíjí slivovici v malém množství – půl štamprle a nechá déle působit v ústech a to každou hodinu. Díky tomu jsem na podzim neonemocněl když stále pršelo a dělal venku.

Michal

Dobrým pomocníkem je Jitrocelový sirup,nic nezkazíte přidáním vitaminu C +B,dávkování Vám poradí v lékarně.Každý má nějaký zaručený recept,:vyzkoušejte opatrně to,co uznáte za vhodné,třeba česnečka je jistě skvělá pro ty ,co nemají zažívací obtíže a potíže se žlučníkem Med je bílá šunka,nebo jak to říkají naši předkové,ale v léku pro diabetika to může být pohroma.Zajděte tedy hlavně k lékaři.

Málče

Doporučuji pít 3× denně čaj z mateřídoušky v poměru: 1 polévková lžíce bylinky na 1/4l vody. Zalít horkou vodou a nechat 15 minut louhovat pod pokličkou.