JAK UVOLNIT UCPANÝ NOS?

Prosím o radu všechny alergiky. Mám alergii a z toho i ucpaný nos, nicméně jsem už zkusil Olynth Ha, ten je samozřejmě parádně účinný, ale prý se nesmí dlouhodobě užívat. Použil jsem ho dvakrát za sebou a mám strupy v nose a pálí to, už to nepoužívám a nos je zase ucpaný. V lékárně mi dali jiný sprej, ten však moc nezabírá a nosní kapky také pálí a hlavně to steče až to krku a je to nepříjemný. Prosím o jakoukoli účinnou radu nebo název jiného spreje nebo něco takového. Díky

Nejlepší odpověď
bolak

Ukradeno z webu ↓↓

"ZARUČENĚ FUNGUJÍCÍ FÍGL NA UCPANÉ DUTINY!!!
[7.12.2007]

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

jakékoliv nosní kapičky,tyčinky do uší

POSTUP PŘÍPRAVY

Jelikož mi stále píší maminky s prosbou o zaslání této metody na mejl,uveřejnuji „recept“ sem a budu jen ráda,když zabere i ostatním,tak jako nám.

Nejedná se o žádnou „babskou“ radu,ale o doporučení od ORL lékaře!

Starší syn velmi trpěl na zánět vedlejších nosních dutin,užili jsme si…až nám naše paní doktorka odešla do důchodu a dostali jsme nového pana doktora,který nám poradil tuto metodu,která prý zabírá i na opravdu těžké případy,které by jinak čekala punkce.

Lze praktikovat i u dětí,které již vydrží sedět v klidu.Tím samozřejmě nemyslím půlroční dítě:-)

Vezmete si tyčinky do uší,pořádně pokapete nosními kapkami nebo postříkáte nosním sprejem,a opatrně zasunute CO NEJHLOUBĚJI do nosu.Předem upozrňuji,že nic se nesmí dělat násilím!!Sami ucítíte,jak a kam to jde.Můj syn je velký strašpytel a to je mu 11 let,takže jsem musela nejdříve vyzkoušet na sobě,aby viděl,že to nic není.Tyčinky jdou skutečně zandat dost hluboko,kouká z nich nějaký 1–2 cm,nebolí to,pouze to asi díky kapkám lehce šimrá.Toto se praktikuje 3× denně po dobu 15 minut /obě dírky současně/.Nejlepší zkušenosti máme s nosními kapkami Muconasal plus,obsahují i eukalyptové silice a někdy nos uvolní,že ani netřeba tyčinek:-)

Jak nám doktor vysvětlil,jde o to,takhle se kapky dostanou i do postranních dutin a uvolní je.
Velmi dobré je zkombinovat tyčinky+horká vana,zaručuji,že Vám pak nudle potečou jedna radost:-)))))"

Jinak já osobně bych samozřejmě použil vysavač, ten je dobrej na všechno, když máte ucpaný uši, smítko ve voku, když není po ruce záchod… prostě je to multifunkční zdravotnický aparát…

Zdroj: http://www.mi­mibazar.cz/re­cept.php?id=10656

Další odpovědi
hanulka11

žádné kapky nebo spreje do nosu nejsou pro dlouhodobé a časté používání dobré – zkusila bych si no uvolnit napařováním – inhalací /někdo to nesnáší/ ,ale pomáhá to – účinný je eukalyptus, máta, heřmánek stačí pár kapek do vody a inhalovat nos se uvolní pročistí- vyzkoušej jaká vůně ti bude dělat dobře , mně pomáhá i při koupeli ve vaně si dávám eukalyptus a pěkně se po tom dýchá a i tělo se příjemně uvolní

dědapetr

Navštívit alergologa,vlastní zkušenost.Ten po vyšetření napíše patřičné léky.

Fyzik

Doktoři jsou očividně na rýmu krátcí. Kapky dráždí sliznice a fungují krátkodobě, léky proti alergii jsou zase jen náhražka zdraví. Jakože neexistuje prášek, který si vezmete a jste celý rok zdraví. Lidé nemohou žít nezdravě, stříknout si kapky a čekat zázraky. Je mi 20 a bydlím na vesnici, voní mi čerstvá hlína, práce na zahradě a kraťasy. Jíst ředkvičky z truhlíku, vylézt na strom a trhat si třešně, válet se v trávě (mezi vším tím pylem) a vynechat kečup z Billy. A jsem zdravý.

Michal Kole

Prý je dobrá mořská sůl, ale osobně to vyzkoušeno nemám.

tessa

idealne by bolo zajst za alergologom a nechat si predpisat nejaky kortikosteroidny sprej, nezaberie sice hned, je potrebne ho uzivat pravidelne, ale vysledok(dostavi sa tak za 3 tyzdne) stoji za to :) Nosne kvapky typu sanorin, olynth su len na akutne uvolnenie nosu, pri nejake „zimnej“ ryme. pokial ale trva tento problem uz dlho, mozno by stalo za to navstivit ORL pre vylucenie inej patologie

RyuzakiKate

Mně je při rýmě velice příjemné natírat si pod nos Kosmín. Je to bylinkový emulgel s vysokým obsahem rostlinných silic k ulehčení dýchání. A když je odřený nos, tak na nos namáznout klasickou heřmánkovou mastičkou. Takový zázrak ta obyčejná mastička, a zatím neznám nikoho, kdo by ji taky používal…

anonym

Mně na ucpaný nos nejlépe zabralo kápnout si na smotek vaty na špejli olej „31“ od firmy Just a vsunout až „na doraz“ do nosu. Místa, kde to bolelo nebo lechtalo jsem vytřela ještě jednou druhým smotkem. Úleva přišla téměř okamžitě a po třech dnech nebylo po nějaké rýmě ani stopy. Olejíček je to poměrně drahý, ale má mnohostranné využití.

Lizaa

A jaké osvědčené kapky do nosu byste doporučili na virovou rýmu?

Ella2

100% mořská voda Stérimar. Ta pomáhá celé naší rodině. Doporučuji :o)

Lizaa

Stérimar Ello2? Dívám se na internet, je to todle? http://www.ste­rimar.cz/
Je nějaký rodíl mezi těmi mořskými vodami různých značek?

Ella2

Tato je lepší, je obohacená o měd a s antibakteriálním účinkem, dobře se aplikuje v jakékoli poloze. Pro všechny věkové skupiny. A nemusí se spotřebovat do cca půl roku jako u ostatních, vydrží několik let-dle expedice.

Lizaa

Aha, to je zajímavé, děkuji za poskytnuté informace. Možná ten to tedy zkusím také koupit.

Ella2

Není vůbec zač. Určitě zkuste. Mají pro virovou rýmu, alergickou, ucpaný nos apod