Weroniq

proč nejde alergie vyléčit?

v tomhle období mě trápí senná rýma, některé roky silnější některé slabší a vždycky beru Zyrtec a nijak to neřeším.. pár známých si prošlo různými testy na alergologii a zkoušeli na ně i různé vakcíny, ale žádný velký úspěch to nepřineslo, takže to nehodlám podstupovat…
proč ale nejde zbavit alergie napořád? proč to v nás pořád je? kdysi alergie tolik nebyly, teď je skoro každý na něco alergický

Nejlepší odpověď
Drap

Alergie jsou převážně způsobeny tím jak žijeme a co jíme. Některé alergie mohou časem zmizet i samy. Některé se dají léčit, v některých případech je to dosti obtížné.

Další odpovědi
Alesh

Říká se, že za alergie můžou mj. nezdravé prostředí a přehnaná hygiena. Že se imunitní systém v skoro sterilním prostředí nudí a tak si hledá jiné nepřátele než ty opravdové, tj. viry a bakterie. Výsledkem je, že pak enormně reaguje na prach, pyl apod. A prevence? Asi to nepřehánět s hygienou, bejt zkrátka trochu prase 🙂 a nebydlet v nějakém průmyslovém městě. Jak moc je to reálné to tak relizovat, je věc druhá.

david22

Alergie vyléčit jde! Ale je to běh na dlouhou trať. Existují tzv. vakcíny, které se berou nepřetržitě několik let. Alergie pak postupně vymizí. Je to jakási forma aplikace alergenů v malých dávkách(formou kapek nebo injekcí), na které si tělo postupně zvyká. Tím jakoby otupí na danou látku, na kterou je alergické.
Zeptej se svého alergologa, jistě ti poradí.

Vseznalek88

Alergie je přehnanou reakcí imunitního systému na některé podněty.
Jestli bylo alergie dříve méně nevím. Když měl před 100 lety někdo svědivej flek na předloktí, tak ho tam prostě měl a občas si ho namazal – nikdo na kožní neběžel a tak se ani nemohl dozvědět že to je atopický exém.
Když jedno z 12 ti dětí zemřelo na dlouhotrvající průjmy byla to úplavice.. nikdo neřešil potravinovou alergii…
Takže jestli je alergiků více se dá těžko doložit.
Co se léčby týče, tak jak je tu už psáno.. některé časem vymizí samy, jiné se dají potlačit pravidelným vpichováním alergenů. Potravinové alergie se ale tímto způsobem nezbavíte.
Tedy… na všechny alergie vlastně lék známe – HIV způsobující ztrátu imunitního systému… Nevýhodou je mnoho vedlejších účinků z nichž asi nejnepříjemnější je smrt.
Což nemění nic na tom, že tento způsob léčby je skutečně funkční a alergie se zbavíte skutečně nadosmrti.

arygnoc

david22 sa mýli.
alergie sa vyliečiť nedajú, dajú sa potlačiť.

alergia imunitná reakcia organizmu na alergény (látky, ktoré alergie spôsobujú).

Ako to funguje:
biele krvinky (pre zjednodušenie; tých obranných mechanizmov je viac), majú akési „kľúčové dierky“, priepuste, ktoré danú látku (akúkoľvek, potravu, liek, zložku potravy, baktériu) prepustia ako nezávadnú.
Pokiaľ nemajú „zámok“, ktorý danú látku prepustí, nastáva alergia (teda boj krviniek proti látke, ktorá nie je povolená).
Niekedy sa stane, že dierka (zámok) pre látku pôvodne povolenú sa pokazí (upchá, zlyhá, stratí sa) a vznikne alergia.
Proces je nezvratný, nedá sa napraviť. Tzv. antialergény sú špeciálne látky (konkrétne, špeciálne), ktoré alergénom „požičajú“ kľúče", aby prešli ako neškodné.

alergie sa nedá zbaviť.

Poznámka:

alergie sú tu na to, aby usmrtili (doslova) jedincov, ktorí nie sú schopní s potencionálne nebezpečnými látkami bojovať (znášať ich). Je chyba ľudstva že vynašlo antialergény, pretože umožňuje prežiť jedincom neschopným prežiť tieto útoky cudzorodých (nebezpečných) látok. Alergickí jedinci sú nositelia „vadných“ génov" pre prežitie druhu. (toľko genetika)

Nie každý sme alergický. Iba ak na hlúposť (ale to je iná parketa).

anonym

Více než u kterékoliv jiné nemoci u alergií platí, že jsou způsobeny psychickými důvody. Organizmus se brání nějakému vnějšímu podnětu, který nedokázal zpracovat. Problém mohl zajít tak daleko, až se pacient mohl dostat do stavu astmatických záchvatů.
Astma – stav kdy člověk má problémy s dýcháním. Tedy jinak řečeno NĚCO nelze rozdýchat.
Alergií se lze zbavit, pokud člověk dokáže odhalit pravou příčinu svých problémů. Jakmile zjistít, co Vám skutečně „vadí“, tak se budete umět poprat i s alerigií.
Nedá se vyléčit? Není to pravda. U všeho platí: Odstraň příčinu a nebudeš muset řešit následky.