Avatar uživatele
geekocz

Jak alergolog určí na co jsem alergický?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Quimby před 3509 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Nakape/napíchá ti na předloktí alergeny a kde to hodně zčervená, tak máš alergii, problém je, že zkouší asi jen 20 alergenů:-((( Alergenů jsou stovky, možná i tisíce a oni pořád zkouší jen těch 20:-(((

Pro mě to bylo naprosto zbytečné vyšetření, napsal mi do zprávy, má alergii, která nebyla prokázána:-)))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nejčastější jsou kožní testy (tzv. škrábací test), kdy je na kůži nanesen alergen, pak škrábnutím nebo bodnutím narušena kůže – a po nějaké době (typicky 15 minut) se vyhodnotí reakce (podráždění). Podobně fungují testy, kdy je na kůži přelepena náplast s alergenem)
Další jsou krevní testy na přítomnost ´protilátek´.
Někdy jsou prováděny i respirační testy – testovaný vdechuje alergeny.
Důležitým vodítkem je pak předcházející ´rozhovor´ – kde a kdy se alergie projeví, podle toho se pak vybírají konkrétní alergeny pro testy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Doplním vyčerpávající a fundovanou odpověď viz. mowla :)

Ještě je možné provádět testy na některé látky, se kterými člověk přichází do kontaktu třeba při výkonu povolání na kožním oddělení. Testovací látky jsou vytipovány a připraveny předem (kovy, chemikálie apod.). Nanesou se, popíší pod náplasti nalepené na zádech. Test probíhá několik dní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

zzzzz – já se můžu ´zbláznit´ i z těch několika základních…
A kdysi (jako děcko) jsem byl na asi 14 denním testování – to se doktoři vyřádili…
😉

před 3509 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Já mám prý alergii mechanickou:-))) Nikdo neví na co, ale prý si mechanicky podráždím oči a oni mi pak zčervenají:-)))
Doktoři když neví, tak vymýšlí kraviny:-)))

před 3509 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek