geekocz

Jak alergolog určí na co jsem alergický?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nakape/napíchá ti na předloktí alergeny a kde to hodně zčervená, tak máš alergii, problém je, že zkouší asi jen 20 alergenů:-((( Alergenů jsou stovky, možná i tisíce a oni pořád zkouší jen těch 20:-(((

Pro mě to bylo naprosto zbytečné vyšetření, napsal mi do zprávy, má alergii, která nebyla prokázána:-)))

Další odpovědi
anonym

Nejčastější jsou kožní testy (tzv. škrábací test), kdy je na kůži nanesen alergen, pak škrábnutím nebo bodnutím narušena kůže – a po nějaké době (typicky 15 minut) se vyhodnotí reakce (podráždění). Podobně fungují testy, kdy je na kůži přelepena náplast s alergenem)
Další jsou krevní testy na přítomnost ´protilátek´.
Někdy jsou prováděny i respirační testy – testovaný vdechuje alergeny.
Důležitým vodítkem je pak předcházející ´rozhovor´ – kde a kdy se alergie projeví, podle toho se pak vybírají konkrétní alergeny pro testy.

da ny

Doplním vyčerpávající a fundovanou odpověď viz. mowla :)

Ještě je možné provádět testy na některé látky, se kterými člověk přichází do kontaktu třeba při výkonu povolání na kožním oddělení. Testovací látky jsou vytipovány a připraveny předem (kovy, chemikálie apod.). Nanesou se, popíší pod náplasti nalepené na zádech. Test probíhá několik dní.

anonym

zzzzz – já se můžu ´zbláznit´ i z těch několika základních…
A kdysi (jako děcko) jsem byl na asi 14 denním testování – to se doktoři vyřádili…
😉

zzzzz

Já mám prý alergii mechanickou:-))) Nikdo neví na co, ale prý si mechanicky podráždím oči a oni mi pak zčervenají:-)))
Doktoři když neví, tak vymýšlí kraviny:-)))