Kaxx

Jaký názor máte na tablety Samsung a iPady?

Co Vám více vyhovuje do práce,do školy,.. Někde jsem slyšela, že iPad je lepší pro praci.

Nejlepší odpověď
Dlostev

Mám iPad. Do školy, do práce naprosto vyhovující, za Samsung bych určitě neměnil, jelikož si myslím, že Android není momentálně zcela ideální pro tablety, pokud bych měl brát v úvahu nějaký jiný tablet tak něco s Windows 8.

Další odpovědi
Bedy

Ono spíš záleží na použitém operačním systému. V levných a velmi často nekvalitních tabletech je operační systém Android. To je snad nejhorší volba – Android je zbytečně náročný a na řadě tabletech pomalý a nespolehlivý operační systém. Jedinou výhodou je bohatý výběr aplikací; když si nainstalujete těch aplikací víc do toho Androidu, tak je pak pomalý a ve finále tam těch aplikací mít moc nemůžete, pokud nemáte jó výkonný tablet.

Druhou, celkem dobrou volbou je operační systém iOS. Ten najdete jen v iPadech. Velkou výhodou je jeho výběr aplikací, můžete na něm dělat dost činností, bohužel jste dost omezena na produkty Apple. Ale jinak dobrá volba.

Třetí, podle mého názoru a zkušeností, nejlepší volbou, je operační systém Windows 8. Tam můžete dělat vše, co děláte na počítači a notebooku, prostě vše – dokonce se prodávají i s vestavěnou klávesnicí, takže to máte notebook s dotykovým displejem. Ideální kombinace. Nevýhodou je jen vyšší cena těchto tabletů, bohužel překračuje cenu, i tak pro některé lidi drahého, iPadu.

Další možností je Windows RT, což je osekaný Windows 8, bohužel ústupky jsou dost velké a jste vázána jen na oficiální Windows Marketplace obchod a tam zatím ještě těch aplikací není tolik. Ale jeho svižnost a vysokou úspornost mu nikdo vzít nemůže.

Nebo ještě je tu operační systém BlackBerry, který najdete jen v tabletech BlackBerry. Ty nejsou u nás moc známé, ale vynikají profesionalitou, ale i zároveň multimedialitou a vysokou kvalitou. To vše za výbornou cenu.

Mám-li to shrnout – pokud chcete tablet pro pasivní použití, volte iPad nebo levnější BlackBerry, pokud chcete tablet na aktivní a všestranné použití, doporučím Windows 8.

zelezo1983

Na pocitaci mam windows na mobilu mam windows a vsude dobry nemuzu si stezovat. tablet nepotrebuju kdyz mam mobil který tu praci zastane

Jsemtady

… Žádný současný tablet není vhodný pro práci. Možná s výjimkou tabletů s plnýma Win8, ale tam zase není vhodná cena.
Tablety jsou primárně určené pro lidi kteří konzumují obsah a max si nahrají video z dovolené, nebo pár obrázků na web, případně si dělají poznámky a posílají emaily.
Ipad je rozhodně lepší jak samsung, tedy ne parametrově, spíš co se týče propracovanosti systému a je tam mnohem více kvalitních aplikací.
Ale od práce na tabletu nečekejte nic víc, než co by zvládla běžná sekretářka, čili žádná tvorba. Konzumace, emaily, net, to je vše.

Reezo

Já vlastním Asus Transformer tf300 a jsem na 100% spokojeny. U Samsungu a Applu platíte pouze za značku 🙂 Jinak co se týče operačního systému, tak záleží co chceš dělat na tom tabletu… Android je lepší pro hráče a lidi co mají rádi spousty aplikací. Windows tablet je spíš pracovní a od applu se musí za všechno platit.

Damiana

Mám iPad a nedám na něj dopustit.