dalik12345

Tablet do školy

Chtěl bych se zeptat jaký tablet bych si měl pořídit na Gymnázium místo sešitů a jaký byste mi doporučili, protože někteří učitelé rádi kreslí a nevím jak bych chtěl do tabletu kreslit. Díky za odpověď. Dalik
Doplňuji:
Ptám se, protože jsem dysgrafik a dělám to na doporučení Pedagogicko-psychologické poradny a ta slečna mi více doporučuje tablet, než-li net/notebook

Nejlepší odpověď
Bedy

Já doporučím netbook – na zápisky z hodin jako čeština, zeměpis, společenské vědy apod. A na fyziku a podobné předměty doporučím normální sešit.

Jinak když už tablet, tak si připrav aspoň nějakých 7–8 tisíc, aby dokázal vydržet aspoň nějakých těch 6 hodin, nebyl pomalý a nesekal se a byl vyrobený z nějakých solidnějších materiálů, aby to nebyl nějaký křáp.
Doporučím Acer Iconia Tab W3 NT.L1JEC.001 s 8 ho­dinovou výdrží baterie, Windows 8 a slušnou 32GB pamětí a za necelých 8 tisíc.

Určitě se vyvarujte levným tabletům s operačním systémem Android. To jsou drahá prkénka na krájení masa, to je o ničem.
Doplňuji:
Windows 8 je pro tablety úplně ideální systém – nabízí víc možností než Android i iOS a díky standardnímu notebookovýmu procesoru (jako třeba Intel Atom, Intel i3 apod.) je ovládání velice pohodlné – no prostě jako na počítači či notebooku, rozjedete tam všechny programy, co znáte z počítače, je to prostě ideál.

Linux je balast, ten není pro běžného uživatele. Ten je jen pro to jedno procento hráblých geeků, kteří se vyžívají v tom, aby se v tom systému pořád vrtali, protože stále tam něco nejde – zkušenosti s Ubuntem či Mandrivou nebo dalším balastem mě to jen potvrdily. To prostě není systém pro lidi.
Když jsem to lidem dával místo nelegálních Windowsů, tak mi pak volali, že si koupili Windows nebo že si ho chtějí koupit, jestli bych jím to tam teda nenainstaloval a ten balast nevyhodil pryč.

Ono ve finále i na notebooku či stolním počítači ten Windows 8 není špatný, nicméně tam se spíš hodí ty sedmičky. Ale na tablet jedině Windows 8, neznám fakt lepšího systému, to se Microsoftu opravdu povedlo.

Další odpovědi
zelezo1983

bedymu bych se neodvazoval moc oponovat je to odbornik na svym miste a urcite bych dal na jeho radu me dost pomohl!

RyuzakiKate

Neutrácej zbytečně peníze za tablet, kterej budeš možná potřebovat až na vejšce nebo spíš v práci… Vždyť sešity maj narozdíl od tabletů svoje kouzlo… Můžeš si je vyzdobit po svém, kreslit si do nich, psát si jak zápisky, tak zezadu svoje myšlenky nebo si zapisovat vtipný hlášky, vnímat hebkost papíru, mačkat ho… Můžeš tohle s tabletem? Já jenom, aby ti lidi pak nezapomněli psát, jak se to tu nedávno rozebíralo… :)
Doplňuji:
Jéj, tak to se omlouvám, tos měl napsat prvně :) Ale k Bedymu příspěvku… Windows 8 vážně ne… Dneska sice už asi těžko najdeš netbook nebo notebook bez win8, ale dají se koupit i bez OS, tak jestli máš doma třeba originální XP nebo win7… Anebo nejlepší řešení – Linux ;)

gagaga

ja byla minuly tyden v restauraci, kde jsem misto klasickeho jidelniku dostala tablet s nazvem , popisem a fotografii vsech jidel..vcetne predkrmu i dezertu :)

  • iv-