ZuzaK

Jakou izolační fólii vybrat při stavbě zahradního jezírka?

Chystáme se na jaře stavět u domu zahradní jezírko, koupací, větší..
Takže se teď rozkoukáváme, zjišťujeme, co je potřeba. Máme představu o rozměrech a hloubce, našla jsem, jak si spočítat rozměry fólie..
Zajímá mě, jestli máte zkušenost s nějakou jezírkovou fólií? Našla jsem jich několik druhů, známí často doporučují fólii Firestone (český popis jsem našla na vodnikralovstvi.cz a toro-zavlahy.cz, jinak samá angličtina :/).
Doporučíte nějakou jinou, dle vašich zkušeností lepší?
Díky

Nejlepší odpověď
briketka10

zkušenost se stavbou jezírka nemám,
tak Vám dám pouze odkaz z internetu..

Izolační materiály

Nejoblíbenější a nepraktičtější jsou izolační fólie. Díky jejich ohebnosti můžeme jezírko vytvarovat podle přání. Sladit je se stylem domu, nechat jej skvěle zapadnout do zahrady…

Pokud jsou fólie vyrobené z butylu, mohou vydržet 50 let.
Kolem 15 let dlouhá je životnost PVC fólie.
Polyethylén je pro krátkou trvanlivost nevhodný.

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/okrasna-zahrada/zahradni-jezirko/

Další odpovědi
anonym

Doporučuju spíše FATRAFOL P 923.
😉

Pájo

Tak např. tuhle:
http://www.fa­trafol.cz/cz/i­zolacni-folie/jezirkova-folie/

ZuzaK

Děkuji za tipy. Máte s tou folií Fatrafol osobní zkušenost? Jak se s ní pracuje, není s ní problém po několika letech, myslím jako např. prosakování vody?
Jinak pro ryby a rostliny by měla být dle specifikace vhodná, takže palec nahoru :)