ZuzaK

Jaké pořídit osvětlení do zahradního jezírka?

Chceme teď na podzim ještě dodělat zahradní jezírko. Máme už vykopáno, objednanou fólii, vybíráme rostliny a osvětlení. Bude to okrasné jezírko, bez ryb, malé, ale rádi bychom ho trochu nasvětlili, ať na něj vidíme :) Zatím mám vytipováno světlo zn. Seliger (pěkně pohromadě a s nějakými informacemi tady – http://www.toro-zavlahy.cz/cs/pro­dukty/zahradni-osvetleni-seliger). Je to správná volba?
Doporučily byste? Případně jste spokojení s nějakou jinou značkou světel?Chceme, aby vydrželo co nejdéle a nekupovali těsně po záruce zase nové. Na nejlevnější cenu zase tolik nehrajeme..
Díky moc.

Odpovědi
fenomen

Ahoj! :)
Jako profesionální akvarista a majitel více než jednoho jezera ti doporučuji osvětlení solární, je to tak lepší protože neplatíš za elektřinu ani korunu. :) Nejlepší je firma německá firma Esotec. :) Tak je to na tobě! :D A ještě napiš jak jsi se rozhodla, níže ti zasílám odkaz na video jak to vypadá a odkaz na produkt kdyby jsi měla zájem si ho koupit. :D

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6CuHGgRiB­KM&list=UUyqxPwqhFWqxK_eX­ZBwm0jw&index=33
http://zahradni-lampy.heureka­.cz/podvodni-solarni-reflektory-splash/

www

Žádné.
I zahradní jezírko je živý biotop, kde si příroda žije svým přirozeným způsobem a jakékoliv zbytečné zásahy do tohoto přírodní procesy jen narušují.
Jezírko přece jinak vypadá ráno, jinak v dešti, za plného slunce, večer jsou vidět na jeho hladině hvězdy ap. I bez těch ryb se stejně časem objeví různí bezobratlí, pak i obratlovci, můžeš tyto úžasné změny pozorovat a jakékoliv umělé osvětlení bude vše jen znehodnocovat. Z těchto důvodů bych to ještě důkladně zvážil.
Názor

Katarinka88

My jsme si pořizovala do jezírka tyhle bodovky: http://www.con­rad.cz/osvetle­ni-jezirka-fiap-2765-led-5-w-sada-3-ks.k520950 … vypadá to v jezírku hrozně hezky! Jsme s touhle značkou i spokojeni …

Tereza111

Vy jste si to objednávali přímo z té stránky? Jak dlouho Vám trvalo než Vám přišlo? Dokonce se mi objevilo, že bych měla poprvé slevu u objednání, je to pravda? :)

Alexa88

Ahoj,

bydlíme kousek od Brna a o firmě Toro-zavlahy nám řekl soused, co si u nich nechal dělat jezírko. My od nich máme jenom nějaké komponenty pro zavlažování, ale mohu jen doporučit, vše maximálně profesionální a rychlé.
Doplňuji:
Kdyžtak ještě kontakt http://www.toro-zavlahy.cz/cs/kon­takty – komunikovali jsme s panem Sýkorou.

marketka01

Taky máme na zahradě jezírko, ale osvětlení jsme nijak více neřešili, koupili jsme sloupková solární svítidla – https://www.glo­ballux.cz/led-svitidla-solarni-svitidla-katskup20213.php a umístili je mezi rostliny a skalky a výsledek je parádní. Takže já bych doporučila to u nás spokojenost :)

Jan Otylano

Mě by se líbilo LED osvětlení kolem pergoly a jezírka :) Pro inspiraci přidám https://www.na­zeleno.cz/jak-prijemne-osvetlit-zahradu/

GabulkaA

Dobrý den, jsem moc ráda, že jsem narazila na tuto diskuzi. Taky máme jezírko, osvětlení vodní nepožaduji, ale ráda bych kolem něj nějaké pěkné, jemné a vkusné osvětlení. Kde bych koupila? Budu ráda za info :)

Katarinka88

ano, objednávali jsme si ho z té stranky … dodali nám to asi za 3 dny, co si pamatuji a poštovné jsme měli zadarmo, plus teda tu slevu 120 kč…

fenomen

Zdravím,
souhlasím s „WWW“. Ale myslím si, že je lepší tam něco mít, a to nejen pro to že to lépe vypadá ale například fontánka ti čistí a provzdušňuje vodu a tak. :) Ale je tu jedno velké ale, a netýká se jen lampy, znám plno lidí jako jsi ty které měli jezírko a byli z něho prvních 5 dní nadšených, jenže pak se tam udělají řasy (nezáleží na tom zda máš tam ryby či ne) tak začnou shánět plno chemie a tyhle vymoženosti, i mě jako profesionálovi který je v akvaristice přes 15 let stává. Tudíž jsou tu dvě možnosti a to jsou že si buď koupíš filtraci která nebude zrovna nejlevnější a furt to bude muset být v elektrice a nebo že si seženeš plankton. Jenže u planktonu je zase ta nevýhoda že se rychle množí a musíš tam mít pár ryb co by ho žrali, které by tě zase znečišťovali vodu. A na konec zjistíš že jsi do jezírka dala cca. 12 tisíc ale voda je pořád zelená. Doufám že jsem tě nějak nezkazil nadšení. :)
Na závěr bych chtěl říct že zahradní jezírko je krásná věc ale poměrně psychicky náročná. :) Kdyby jsi měla nějaké dotazy tak mě kontaktuj na emailu jberoun1@seznam.cz a já ti rád na vše odpovím. :)