zzzzz

Zkoušeli jste pěstování hub na zahradě?

Jak se vám to dařilo? Dnes jsem je objevila v nabídce na jednom slevomatu, nikdy jsem houby nepěstovala, ale mám je ráda, tak bych to i zkusila, jenže mám strach, že to nebude tak jednoduché, jak tvrdí prodejce. Proto by mě zajímala vaše zkušenost.

Balení obsahuje 8 druhů hub:
•hřib hnědý
•hřib smrkový
•ryzec pravý
•kozák březový
•křemenáč osikový
•klouzek obecný
•pýchavka obrovská
•hlíva ústřičná

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
Drap

četl jsem před nedávnem. Nevěřím. Na zahradě tak snad pýchavka a hlíva.

Další odpovědi
anonym

Ahoj,ZZZZZ,mám vyzkoušenou hlívu,ale výsledky na pařezu byly jen dvakrát,pak nic,jinak žapmiony pěstuji doma a ty se vyvedli vždy super.
S ostatními nemám zkušenost.

krftwrk

Baleni nic moc. Chybi tam lysohlavky

badisko

pýchavka obrovská
hlíva ústřična …tak tomu bych jeste veril …ale zbytku ne pokud nemas na zahrade spravne stromy …treba kozák březový se jmenuje brezovy protoze roste pod brizkama …smrkac zase pod smrky atd …
Pestoval jsem ve sklepe zampiony v prepravce a s uspechem …hlivu muzes taketez doma …jak rokam tomu zbytku bych neveril … Vatovce mam mormalne rostly na zahrade bez naseho pricineni …ale po povodnich v 97 prestaly a nahradily je vaclavky lucni …

marci1

Nezkoušela jsem. Kozáci březoví mi pod břízkami rostou sami. 🙂
Pro inspiraci Ti posílám video, jak se také dají pěstovat houby 🙂 :
http://www.you­tube.com/watch?v=Uq­sgsHC7GOI

honza19hk

Já chodím na houby do lesa.Takže nemám s tím zkušenosti,ale sousedka má v nějakým pařezu hlívu a moc jí to nejde. Já to nezkoušel protože pařezy na zahradě nemám rád (kdo má kolem nich sekat) a trhám je hupcukem.

Vzadu u kompostu rostou ledatak nějaký prašivky a semtam nějaká babka,jelikož mám pozemek pod lesem.
Pod barákem nám ovšem vede meliorační strouha a kolem ní břízky,takže o křemenáče nouze není,teda pokud je na ně vhodný počasí.

zjentek

houby rostou pouze a jen v mykorhize s vyššími rostlinami, takže ..asi tak :o

Kiti

Venku netuším, ale doma jsem pěstovala žampiony a hlívu, jak se prodávají v pytli a vyrostli perfektě :) jen se musí zalívat

Lamalam

Nezkoušela, máme zahradu u lesa a rostou nám tam klouzci, občas i kozáci..

Michálek1245

Dobrý den, poměrně snadné jsou žampiony a hlíva ústřičná. To jsou takové ty věci, co vám rostou skoro samy, když máte dostatečně vlhké prostředí. Jinak spoustu věcí o pěstování prakticky čehokoliv najdete na webu https://www.a­tlaso.cz/ Já tam chodím pro inspiraci prakticky každý den. Je to super magazín. :) Tak tam mrkněte.

zzzzz

krf… tak ty nám na zahradě už rostou a ani jsem je nesadila:-)) Nedávno jsem je měla v rajčatech a paprikách:-)))

Karel Neuman

Všechny tyto druhy jsou dobré ale co co třeba houbičky stech se majitel stejně a ještě máte v hlavě zvuky a barvy a ještě dobře se najist a vše přírodní žádná chemie třeba čaj do vodky atak dále a je nenáročná co vy na to

zzzzz

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-mi-rostou-misto-paprik-hriby