kanylka

Jak pěstovat gerbery?

Už dlouho sháním „recept“ na pěstování gerber a nikde nenalézám.Dají se sehnat semínka?A kde?Nebo sazenice?Díky

Odpovědi
Jakub

Množení gerber
Gerbery množíme dělením starších rostlin, řízkováním nebo semeny. Řízky zakořeňují při teplotách okolo 22 až 24°C, k jejich zasazení je však nutné použít dobře dezinfikovaný substrát, protože bývají velmi často napadány houbami. Semena vyséváme na jaře, klíčí za 14 až 20 dní. Teplota při klíčení by měla být 18 až 24°C. Semena je nutné zasít co nejdříve po dozrání, neboť velmi rychle ztrácí klíčivost. Asi 4 týdny po vzejití se malé gerbery přesazují a dál se pěstují při teplotách okolo 20°C.