chodnik

Hlíva ustřičná.

Jak se dá doma pěstovat hlíva.

Nejlepší odpověď
panenka

Pěstování hlívy ústřičné v předem připravených pytlích se speciálním substrátem a sadbou je poměrně jednoduché a zvládne ho téměř každý. Hlíva se těší velikému zájmu pěstitelů, i těch amatérských. Výnosy hlívy dosahují 10 – 30% hmotnosti substrátu. Tyto pytle se sadbou můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách, zabývajících se pěstováním a prodejem
hub.

Vhodné podmínky a stanoviště pro pěstování hlívy ústřičné

Substrát s hlívou v původním obalu umístěte do prostoru s vlhkostí cca 85% a teplotou kolem 10 až 18°C. Tvořící se plodnice vyrůstají z otvorů, které jsou již v obalu prořezány. Hlíva potřebuje pro správný vývoj plodnic rozptýlené světlo. Vyvíjecí se plodnice je vhodné rosit několikrát denně odstátou vodou pokojové teploty pomocí rozprašovače na květiny.

Zdroj: http://www.vi­tejdoma.cz/zah­radnik/pestova­ni.8/hliva-ustricna-pestovani.8863.html

Další odpovědi
atriplex

Doma v bytě to asi nepůjde, je potřeba střídat studené a teplé dny. Návod na pěstování najdeš snadno přes google.

9 řemesel

Ano,těch způsobů je hodně.Já jako substrát používám spařenou pšeničnou slámu již léta a výsledek je super!!
Stačí jen naočkovat zakoupeným podhoubím ,další si už oddělím a použiji dále sám.