nosahosa

Jak jste zazimovali nebo zazimujete ryby v jezírku?

Já jsem ty lepší kousky odchytil a dal jsem je do garáže do připravené kádě se vzduchováním. moje jezírko má v místech i 1,9 metrů takže ostatní ryby tam nechám. Jak jste Vaše koi kapry, karasy a ostatní rybičky zazimovali vy?

Nejlepší odpověď
honza19hk

no v jezírku jsem měl jen 3 kapry, skončili v mrazáku, a tím je to pro tuhle sezonu s rybičkama vyřešený.

Další odpovědi
JájsemRaibek

No letos první rok, tak jsem zvědavý. 1,9m teda nemám, mám jen v nejhlubším místě 0,9m a prý by to mělo stačit. Příští rok plánuji jezírko zvětšit a místy i prohloubit tak na metr, metrdvacet.

Emefej

Míval jsem jezírko o max. hloubce 1,2 m, choval jsem tam karasy a plotice a nikdy jsem to nezazimovával. Vždy všechny ryby zimu přežily. Při poslední velké vodě mi Labe jezírko vzalo, už jsem to neobnovil.

nosahosa

90 centimetrů snad bude stačit, když nebude moc krutá zima. Ideální je aby vodní hladina nezamrzla 100 centimetrů a víc.