PANÁD

Koupit drahou filtraci do zahradního jezírka?

Zaplatit hroznou cenu cca 50 –60 tisíc nebo vyřešit jinak- jak?
Jezírko je 40 metrů čtverečních. Děkuji
Doplňuji:
Jezírko je okrasné, cca 20 malých ryb, málo rostlin, hloubka 60 cm.

Odpovědi
anonym

Hmmm…
Je mi jasné, že úplně všichni – kromě mne – trdla, naprosto přesně vědí, o jaké jezírko se jedná, k jakému účelu a kde je, většina se tam chodí pravidelně koupat…
:-O
Ale mohl bys to i mně přiblížit????
Jak hluboké? Jaké břehy/dno? Přítok/odtok (a jaký)? Účel? Rostliny? Ryby?

Doplňuji:
Takže bez přítoku…
Je mělké, takže se ti bude v létě přehřívat. Je malé – takže nějaké přirozené prokysličování taky nehrozí…
Obávám se, že budeš muset zřídit nejen filtraci, ale i okysličování a chlazení vody – např. kousek toku (nebo fontánu, ´vodopád´) hnaného čerpadlem, takže před vstup čerpadla prostě umísti i filtr – např. štěrkopísčitý průsak mezi jezírkem a šachtou čerpadla.
Jednou za rok (budeš muset na zimu odchytit ryby, jezírko není nezámrzné) pak odbahnit dno.