Katusa

Jak zamezit pohybu zahradního jezírka?

Před dvěma roky jsme si dali na zahrádku plastové zahradní jezírko, ač bylo vše připravené, dno rovné podle vodováhy, časem se jeden okraj jakoby nazdvedl a nyní je jezírko šikmo, takže na jedné straně přetíká a na druhé koukají asi 3 cm plastu. Mám v plánu jezírko tedy znovu vykopat a vyrovnat, ale ráda bych vás poprosila o radu, jak zamezit opětovnému nežádoucímu nadzvednutí. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Pohyblivé podloží.
Takže doporučuji vykopat víc než je hloubka jezírka, následně si „pohrát“ s geotextilií, dát štěrk, písek a nechat být. Podzimní deště provedou své, zima rovněž tak. Na jaře bych zkouknul jak to vypadá, doplnil písek a plastové jezírko uložil. Nezapomeň, že naplněné jezírko podle velikosti může vážit až několik set kilo, takže písku bych dal tak nějak trochu víc, stejně to ještě sedne. Když ne hned, tak časem určitě. Díru bych udělal zároveň větší i po obvodu a zasypal rovněž pískem, i ten sedne, takže časem dosypal třeba kačírkem nebo něčím podobným.
Prostě to neuspěchat. Vše si sedne.

Další odpovědi
honza19hk

usadit do betonu. Tohle také dělají také kořeny stromů-neroste ti poblíž strom??Pokud ano tak bu´d přemísti jezírko jinam nebo zkácej strom vytrhni pařez a jezírko znovu usa´d.

venkovan

Vyhoď plastovou nádobu, udělej jezírko z fólie a okraje osázej rostlinami.
Kdyžne, tak co tu někdo píše – vybrat větší množství zeminy pod jezírkem a podsypat drobným štěrkem případně říčním pískem. Beton je sice řešení taky, ale do zahrady pokud není jiné řešení nepatří.

Jana5678

My jsme se rozhodli s manželem pořídit si plastové jezírko, a proto jsme hledali na internetu https://zahrad­nijezirka.net/stav­ba-zahradniho-jezirka_k38/plas­tova-zahradni-jezirka_k117/. Naštěstí se nám povedlo vybrat přesně takové, které bylo podle našich představ. Na dno vykopané jámy jsme dali asi deset centimetrů písku. Na něj jsme jezírko položili a nehlo se ani o centimetr.