Jaké psí plemeno je vhodné do paneláku?

Chtěli bychom konečně splnit přání dětí a koupit psa. Bydlíme však v panelovém bytě a rádi bychom si nechali poradit, která plemena by připadala v úvahu. Nechceme, aby pes strádal.

Nejlepší odpověď
Nikol

Do panelového domu se rozhodně nehodí velká plemena, která potřebují hodně pohybu, prostoru.
Ze svých zkušeností doporučuji plemena typu pudl, yorkshire nebo bišonka. Bichom a poil frisé znamená v překladu doslova kudrnatý pes na klín, je to pes vhodný do bytu, miluje děti a je velmi hravý. Je to rovněž houževnatý a vyžaduje důslednost, protože bude zkoušet co mu pán dovolí a kam až může zajít…Bišonka již mám přes deset let a můžu vřele doporučit k dětem..:-)

Další odpovědi
Krugerka

Určitě žádné velké psíky ti by ten byt asik brzy zdemolovaly..Ale například Jorkšírek, Maltezáček či Bišonek se určitě hodí jak do bytu tak pro děti jelikož jsou hraví malí a milý pejsci.

Dandi

čínský chocholatý pes…

Luicy

Do bytu se hodí velká i malá plemena. Nejvhodnější jsou samozřejmě ta menší, například Yorkshirský terrier, Bišonek, Maltezský psík. Některá velká plemena jsou ovšem taky ráda v bytě. My máme v bytě Labradora kříženého se Zlatým retrívrem a nevadí mu těsnější prostor. Je pravda, že procházky jsou častější a delší, ale to se dá zvládnout. Horší je, že štěká, což by sousedé nemuseli přenést přes srdce a rád se koupe a tak se z procházek vracíme špinaví. Pro malé děti je také lepší koupit psa, kterého zvládnou vycvičit a objasnit mu pojem: „Mě budeš poslouchat a ne já tebe.“. Menší děti na velká plemena nestačí, neposlouchají je, mají je jako hračku nebo sourozence a také na procházkách je na vodítku nemusí udržet. Pokud máte malé děti pořiďte si malého psíka. Pokud ho nechcete a máte radši pořádné psy, počkejte ještě pár roků a tak kolem 14–15 je to ideální dárek.

Gabinka0

Mi máme v paneláku Jorkšíra.Je to vhodnýspolečník jak ke starším lidem tak k dětem.Je malí tak nepotřebuje tolik prostoru.A navíc Jorkšír nemá chlupi ale vlasy takže nedělá neplachu.

gillan

v každém případě varuji před koupí psa pro děti. To není plyšová věc, kterou můžete odhodit, když vás přestane bavit, nutno počítat s 10–15 lety věku zvířete, denně několikrát venčit v každém počasí, veterinární služby, občas štěká, problémy se sousedy, stojí to velké peníze atd. atd. Je to oůbrovská starost. Navíc do paneláku v žádném případě já osobně nedoporučuji. Kupte si křečka, andulku, myš apodobně.

Pixie

no rozhodně nějaké malé plemeno…dobrý pes do bytu je třeba kavalír…je vhodný k dětem a hlavně nepatří mezi ta ,,uštěkaná" plemena.

Lucka1985

Pudl, bišonek, boloňský psík, čivava, jorkšír, knírač, kavalír king charles španěl, mops, shi-tzu,…

Mišul.

To není pravda,že do bytu se hodí jen velká plemena.Například doga.Je nejradši v co nejtěsnějším kontaktu s lidmi a je ráda v bytě.Jinak samozřejmě malá plemena.Buldoček je rád v bytě.Takže tzv. „gaučoví psi“ ..Je vlastně úplně jedno jakého psa si pořídíte do bytu jedná se o četnost procházek.Pokud na něj nebudete mtí mco času.Hodí se ti gaučáci,kteří nejsou moc rádi venku a nejradši mají válení se doma.

Luciefie

Do bytu si nepoziřujte velké plemeno, do bytu se velcí psi prostě a jednoduše nehodí a považuju to za bezohlednost k tomu psovi, který při svě velikosti potřebuje prostor a velkou dávku pohybu..v bytě se cítí stísněně, nemá dostatek prostoru, může cokoliv rozbít…

Nejvíce bych vám doporučovala plemeno Papillon, které není až tak známé, ale za to je nadmíru inteligentní a učenlivý, možná trošku tvrdohlavý..ale přátelský, miluje kolem sebe lidi a děti, dokáže být nejenom klidný, ale i hravý a velmi živý, nepohrdne procházkou a pohybem…je hezoučkej malej a i když má dlouhé chlupy nemůžu říct, že by byly všude.. Sem moc ráda, že ho mám protože je to prostě můj kamarád a společník nejenom pes…

Fridolinek

Nemyslím si, že by se pes od paneláku nehodil. Je nutné zvážit ale všechny faktory a okolnosti! A uvědomit si, že pejsek naní hračka. V případě, že pojedete na dovolenou, vyvstane vám otázka co s pejskem? Navíc se mu člověk musí hodně věnovat…doporučila bych vám menší plemeno, u nás má spousta lidí pudlíky (výhoda, že nelíňají), kokršpaněli, kavalíry, jezevčíky nebo voříšky:-)

monca_t

tak do paneláku se určitě hodí yorkšírský teriér čivava a takovéhle menší plemena

KatchaT

určitě nějakej malej psík, ale stejně potřebuje dost péče a venčení

Shiny

Tak určitě bych nekupovala velké plemena,to by byli chudáci v malém prostoru. mluvím z vlastní zkušenosti,jednou jsme v bytovce měli na týden Hovawarda a moc se mu to nezdálo.
Jinak bych asi tak doporučila Jorkšírá a nebo Čínský chocholatý pes. Toho zrovna ted máme a naprostá spokojenost :)

kajas

my bydlíme v paneláku mame labradora a je štastnej jako prase dá se krásně vycvičit a vůbec nám neštěká akorát sním chodíme často na procházky.K dětem je podle mně vhodný.

kajas

my bydlíme v paneláku mame labradora a je štastnej jako prase dá se krásně vycvičit a vůbec nám neštěká akorát sním chodíme často na procházky.K dětem je podle mně vhodný.