Cassius98

Jaké psí plemeno se ke mně hodí?

Dobrý den, přemýšlím o pořízení pejska. Jednoho jsem již měla, ale zemřel. Ráda sportuju, každý den si jdu projít. Taky jsem se svým minulým psem ráda cvičila a trénovala různé triky. Trénovali jsme agility a dogdancng. Nechci ale nějakého loveckého, který by za zvěří utíkal. Taky mě lákají psi se zajímavým zbarvením. Nejlépe kohoutková výška okolo 50 cm. Bydlím v domě se zahradou, kde je dost místa, takže v době mé nepřítomnosti bude fenka moct pobíhat a hrát si. Tak co myslíte, jaké plemeno se ke mně hodí? Přemýšlela jsem o border kolii, ale zajímalo by mě, jestli neexistuje podobně pracovité plemeno? Předem děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Také jsem našla plemeno Australský ovčák, moc se mi líbí, ale nejsem si jistá, jestli se kě mně hodí?

Nejlepší odpověď
Drap

Border kolie je skvělá volba.
Doplňuji:
Australan je o něci náročnější než kolie. Agility s ním tak snadno nepůjde

Další odpovědi
weronika

možná shiba-inu

lilinka

No možná husky je to dost aktivní pes naši sousedi ho mají a občas jim ho venčím.ale porad mi behal

Brawe

četla jsem tu že australský ovčák že je náročnější než border kolie já ho vídám osobně aj borderku jsem viděla no australák potřebuje míň péče podle mně a AGILITY s ním jde o dos lépe než s boorderkou borderka je víc aktivní ale méně poslušná protože vše uspěchá a navíc rychle roste australák si na vás klidně počká až přídete a mezitím se proběhne a pospísi borderka běhá furt skoro si ani neodpočine a když přídete tak už je třeba vičerpaná australák je moc faj plemeno ale dlouho líná ale zas v zimě ho klidně můžete nevhaat venku protože má hustou srst je to jen můj názor a co si vyberete je na vás