lenina270

jaké by mělmít parametry dig. foták?

prosím oradu jaké by měl mít parametry dig.foták,na domácí použití,ale aby fotil i pořádně v sále na bigbítě,při zhoršeném osvětlení,fotil i lidi co tančí,ty bejvaj máznutý,aby měl ozvučené video-co je lepší-duální,digitální nebo optická stabilizace obrazu,k tomu 3nebo5 opt.zoom?je mi fuk jaká značka,spíše záleží kvalitě a na penězích,fotím jen přes víkend-nepotřebuju nic pro profíky-dík předem za radu
Doplňuji:
technická parametry mi vůbec nic neříkají,proto sem píšu,myslela sem že mi tu někdo poradí konkrétně JAKé ty parametry by měl mít kvalitní foták za slušnou cenu

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Máš široké spektrum focení a to říkáš, že nic složitýho, jen tak na domácí použití. Na druhou stranu sál, zhoršená kvalita světla, pohyb lidí, dobrý video.
Já mám Benq 8 mega, 6× zoom a jsem s ním spokojený. Nevím kolik stál, ale dostal jsem ho v rámci reklamace za jiný, který stál před 3 roky něco kolem 3000. Takže by mohl stát asi stejně. Ale dá se pořídit už i 10 mega za asi 1500

Další odpovědi
mosoj

Z Tvé otázky je vidět, že o focení nemáš ani páru. Některé Tvé požadavky jdou proti sobě a bez znalosti základů focení prostě snímek v takových podmínkách neuděláš kdyby jsi měla foťák jakýkoliv.
Kup si jakýkoliv foťák osvědčené značky Canon, Panasonic, Olympus,Sony který se Ti líbí a vyhovuje Ti cena. Vzhled je také jeden z nepodstatných parametrů který ale zákazníci Tvého typu preferují.
Je třeba se rozhodnout jaký typ Ti bude vyhovovat. Kompakt, kompakt EVF ( to jsou většinou ultrazoomy)nebo jestli půjdeš do zrcadlovky DSLR.
Každá z těchto tříd foťáku je pro něco vhodná a pro něco méně. Také se silně liší ve velikosti a váze.
Ale abych jenom nementoroval.
Foťák by mněl mít 1. Optickou stabilizaci
2. Co nejsvětelnější objektiv ( jak Ti ale vysvětlit co je světelnost objektivu) 1 : 2,8 a pod.
3. Měl by rychle a spolehlivě ostřit i při zhoršených světelných podmínkách.
4. Nesnažit se o to aby měl foťák co největší zoom. Stačí 3 – 5 x max.
5. Dobrá viditelnost na displeji i při sluníčku.
6. Co nejmenší šum při vyšších ISO.
7. Pro focení v místnosti a krajinek je dobré, aby měl foťák co nejkratší základní ohnisko ( f – 28 mm ) Čím delší bude tím méně prostoru se Ti vejde na fotku.
8. Velikost snímku max do 10 Mpix. Větší hodnoty jdou proti kvalitě snímku a jsou naprosto zbytečné. Ideální tak 8 Mpix.
Hlavně nedávej na řeči podavačů.
Pro ně je nejlepší ten který chtějí momentálně prodat.

Přeji dobré světlo.

ten který je

Když jsem kupoval foták tak přes jeden internetový obchod kde jsou podrobně vypsána technická data k danému výrobku.Co mne také pomohlo byla i recenze nakupujících.Nechci dělat reklamu ale těch obchodů je spousta a v každém jsou popsána tachnická data i recenze nakupujících.

dudu

Doporučuji foťák, který se Vám vejde do kabelky, má alespoň 7mio pixelů, optický zoom a určitě optický stabilizátor, zdroj nejlépe mikrotužkové baterie a kromě displeje i hledáček a český manuál.
Nahlédněte na tyto stránky: http://techne­t.idnes.cz/tec_fo­to.asp?c=A091124_­092404_tec_fo­to_NKA

hem

Vzhledem k vašim požadavkům, tedy tomu co chcete fotit, potřebujete kvalitní fotoaparát se slušnou světelností objektivu pro focení ve snížených světelných podmínkách. Samozřejmě záleží na tom, čemu říkáte slušná cena :)

  • rozlišení 5Mpix a více
  • minimální světelnost max. f2.8
  • optická stabilizace
  • rychlý chod (reakce na spoušť, rychlé spuštění)
  • zoom 3× a více
  • doporučuji širokoúhlý objektiv pro širší úhel záběru

Ideálním řešením je zde digitální zrcadlovka DSLR (např. Nikon D90), zde je nutné počítat s částkou kolem 20.000,– a její plné využití vyžaduje více času na naučení všech funkcí. DSLR může produkovat snímky na poloprofesionální úrovni.

Druhou možností je kvalitní digitální kompakt, jednu z alternativ naleznete v odkazu.

Zdroj: http://digitalni-fotoaparat.skla­dem.eu/66309/so­ny-dsc-wx1s-silver-plus-photobook.html

mojitek

Bezte po osvedcene kvalite a mejte na pameti,ze cim vic megapixelu neznamena lepsi fotak..
U fotaku zalezi na optice a na kvalite zpracovani. Staci Vam rozliseni 5 mpix s dobrou optikou( muze byt i vic,samozrej­me,ale nevyuzijete to pokud nechcete tvořit plakáty). Dobra kvalita je Olympus,Canon,Ni­kon,Sony,Pana­sonic-Lumix.
Doplňuji:
Ale vzdyt jsme Vam to napsali : bezte do elektroobchodu a reknete jim:„chci digit.fotak znacka Canon,Olympus,Ni­kon,nebo Sony,chci aby mel minimalne 5 megapixelu a opticky zoom“ Tot vse,oni Vam poradi a uz si budete vybrat jen podle designu.

anonym

moc dobrý, samá dobrá odpověď a ani jeden palec nahoru,tomu se u nás říká „VDĚK“