MacChill

Jaký kompaktní foťák?

Chci si koupit kompakt ale nevím jaký si vybrat. je důležité, aby měl hledáček a atké aby nebyl moc drahý do 2500,–

uvažuji o tomto http://www.al­za.cz/canon-powershot-a1200-cerny-d221099.htm

má docela dost megapixelů ale není 4× optic. zoom málo?

Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
mosoj

Canonem vedle nešlápneš. Mají velmi dobré obrazové výstupy. Toto je novinka, bohužel nemá optickou!! obrazovou stabilizaci.

Zvážil bych jestli kvůli té stabilizaci nepřidat nějakou korunu i za cenu že to nebude mít ten hledáček. Stejně nepokrývá 100 % obrazu.

Honba za megapixely je naprostý nesmysl. Jenom to snižuje kvalitu fotky při špatném světle. Totéž s zoomem. Čím větší zoom, tím
horší objektiv ( za ty peníze to ani jinak nejde) a fotku dělá objektiv a teprve potom elektronika. Procesor digig 4 je používán i u drahých Canonů.Výhoda je napájení na dvě AA. Bez váhání použít nabíjecí.

Další odpovědi
rynek878

Kompakt není zrcadlovkaZdaleka ne každý potřebuje k fotografování zrcadlovku. Kompaktní foťák je lehčí, skladnější, levnější a pro laiky často přívětivější. A kvalita fotek nemusí být špatná. Přesto je dobré znát limity kompaktů – některé věci s nimi zkrátka vyfotíte jen s pořádnou dávkou štěstí.

Pomalejší odezva – kompakty ostří výrazně pomaleji, než zrcadlovka s kvalitním objektivem. I po zaostření je pak nutné počítat s jistou prodlevou od zmačknutí spouště po vyfocení snímku. I když se v tomto ohledu najdou výjimky, platí, že kompaktní foťák není na focení akčních snímků ideální. Pokud s ním fotíte děti, zvířata nebo sport, připravte se na to, že vystižení toho správného okamžiku bude dost obtížné. Jak se s tím vypořádat? Obrňte se trpělivostí, ostřete s předstihem (namáčknutím spouště), případně zkuste sekvenční snímání (ale pak nezapomeňte fotky na počítači promazat).

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/tec_fo­to.asp?c=A100714_­114006_tec_fo­to_nyv

Hlada

Má sice dost megapixelů, ale v mrňavém snímači. Rozsah zoomu pro běžnou potřebu stačí. Hlavně že je od 28 mm. Výřez se dá se ztátou udělat, co se ale na fotku nevejde, už se nedokreslí. Najděte si testy a recenze.

Děda Louda

V oboru běžných kompaktů je nejobvyklejší trojnásobný optický zoom, takže tento větší bude předností.
Výhodou může být i napájení běžnými bateriemi, přesto mohu doporučit akumulátory a nabíječku.
Hledáček mnozí výrobci u této kategorie vypouštějí, ale určitě má své výhody třeba v situacích, kdy je displej osvícen okolním světlem (např sluníčkem) vlastně nečitelný a tudíž nepoužitelný. Proti parametrům vybraného aparátu pro méně náročné, tedy běžné použití nelze mít zásadní výhrady.