sisi0110

Jak vybrat vhodnou digitální zrcadlovku?

Jsem naprostý amatér, používám kompaktní digitální fotoaparát a jen pro svůj volný čas si chci koupit zrcadlovku. Mám tři adepty a nejsem si jistá co je nejlepší.
1.Sony alpha A380L
2.Canon EOS 1000D
3.Nikon D3000
Můžete mi někdo poradit?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pro amatéra není podstatných rozdílů. Canon má snímač CMOS ostatní CCD. Sony a Canon mají reži Livewieve, Nikon ne. Sony má stabilizovaný snímač, pracuje tedy stabilizovaně se všemi kompatibilními objektivy. Canon a Nikon musí mít stabilizované objektivy. Pokud objektiv stabilizaci nemá, není stabilizace.
10 Mp rozlišení je pro průměrného fotografa spíš výhoda než nevýhoda. Všeobecně se má za to že obrazový výstup je lepší u Canonu a Nikonu, ale je to ryze subjektivní. Jiní zase nedají dopustit na Sony. V tom se budete muset rozhodnout sama.
V každém případě bych kupoval již s objektivem většího rozsahu 18 – 180 mm, nebo dva objektivy.
Ty základní objektivy ( setové) které jsou dodávány v základním setu nejsou úplně to ořechové, proto ta nízká cena.
Pokud se chcete váženěji zabývat fotografováním je to cesta správná. Jenom Vás chci předem upozornit, že fotografování s DSLR je úplně něco jiného než s kompaktem. A pro pořízení dobrých snímků je třeba znát základy fotografování již do větší hloubky.
Většinou je to tak že při přechodu z kompaktu na DSLR je dotyčný zklamán a pokud na sobě odborně nezapracuje ke kloudným výsledkům nedospěje.

Přeji dobré světlo a hodně krásných fotek !!

Další odpovědi
vagra

ZÁLEŽÍ,CO OD FOŤÁKU ČEKÁŠ.Ony ty vybrané typy jsou na tom zhruba stejně.Dneska pro amatérskou fotografii jsou foťáky těchto tří výrobců na stejné úrovni z malými různicemi ve vybavení.
Pakliže chceš fotoaparát s vysokým rozlišením,14Mpx solidní,rychlý,se stabilizátorem-kvalitní za zhruba 13000kč,pak si kup Sony alpha A380L
Canon EOS 1000D je sice jenom 10Mpx,kvalitní,je ovšem bez stabilizátoru, malý,spolehli­vý,rychlý, a je i o něco levnější-vhodný pro začátečníky.
Nikon D3000-ten je cenově a kvalitativně na tom stejně 10Mpx je pro amatéra zcela vyhovující,řekl bych vhodný

Ber to jako informaci,ne radu,který je nejlepší-každému člověku vyhovuje něco jiného,každý máme jiné nároky na kvalitu,váhu,ma­teriál,z jaké­ho je vyroben,velikos­t,celkový vzhled,podporu paměť.karet,rychlos­t,atpd

vito

Rozdíly mezi těmito typy jsou opravdu jen malé a pokud zatím nemáte žádné další příslušenství – objektivy, blesk apod. tak se při výběru zaměřte také na to co budete chtít dokupovat v budoucnu a porovnávejte i komponenty, které budete v budoucnu dokupovat. Většinou to nikdy nezůstane u jednoho setu, ale budete chtít v budoucnu rozšiřovat o další objektivy. Chybu neuděláte ani s jedním z nich.