Kaxx

Jaká značka fotoaparátu je lepší?

Canon vs. Nikon. Nejvíc fotím přírodu a tak by mě zajímalo jaký fotoaparát je lepší na focení přírody, aby to bylo hezky zaostřené.Našla jsem např. tyto dva rozdílné fotáky, ale zajímal by mě Váš názor. Děkuji. http://www.ne­bojtesefotit.cz/ma­kro/
http://www.me­gapixel.cz/ni­kon-1-j1-cerny-10-30-mm-10-mm

Nejlepší odpověď
www

Dnešní foťáky se zase až tak od sebe neliší.
Spíše jde o to, zda kompakt nebo zrcadlovku a na co. Na běžné věci jakýkoliv kompakt stačí, na profi spíš zrcadlo.
Zkušenost

Další odpovědi
lukas.zmizik

tak ted porovnavas zrcadlovku canon s kompaktem s vymennymi obektivy od nikona, coz bych si nikdy nekoupil..

kdyz uz tak zrcadlovku se zrcadlovkou…

pokud zainvestujes, oboje znacky jsou dobre, ovsem otazka zni, kolik do toho chces vrazit… protoze jestli chces zrcadlovku, pak nejdrazsi budou objektivy…

spatna volba neni tohle:
http://www.me­gapixel.cz/fu­ji-finepix-hs20
coz je tzv ultrazoom – nemas moznost menit objektivy, zato ten, ktery tam je, se svetelnosti 2.8 az 5.6 ma zase lepsi parametry, nez typicky setovy obkejtiv k zrcadlovce (ten ktery dostanes v sade)

ja osobne mam zrcadlovku canon eos 20d, uz se nevyrabi ale je to poloprofi a byla za dobrou cenu, k tomu objektiv 24–70 a 70–200 L

pokud uz tedy hodlas poridit zrcadlovku, pak je jedno, zda canon nebo nikon, oboji ti udela radost,
u objektivu plati, ze sirokouhle (pod 28mm) na zabery krajiny, tele (nad 200mm) na zvirata

ale na opravdu skvely objektiv si priprav vice jak 10 tisic
Doplňuji:
mosoj: ano FUJI HS 20 EXR uvadim jako protivahu zrcadlovky se setovym objektivem

Johny_r

Na úrovni zrcadlovek je rozdíl mezi Canonem a Nikonem zanedbatelný. V jednom parametru je na tom lépe ten, v jiném ten druhý. Dá se vypozorovat, že profesionální fotografové přírody mají častěji Nikon, zatímco mezi reportážními fotografy je častější Canon. Důvod je diskutabilní, oba systému fungují stejně dobře. Podstatné je, co vám padne víc do ruky. Nikon má pro většinu lidí logičtější a ergonomičtější ovládání, ale i to je otázka vkusu.
Co se týče toho, aby byly fotky zaostřené, tak to není problém foťáku, ale oka, rukou a znalostí.
Co se týče porovnávaných foťáků, tak srovnáváte nesrovnatelné. Kompakt od Nikonu vypadá jako super věc, ale zrcadlovka je zrcadlovka. Na druhou stranu u zrcadlovky je třeba počítat s nějakou investicí do objektivů. Osobně bych doporučil podívat se na začátečnické zrcadlovky obou značek a nechat si vysvětlit rozdíly, výhody a nevýhody. Osahejte si to, párkrát si cvakněte a pak se rozhodněte.
Pokud Vám někdo bude tvrdit, že Canon nikdy nebo naopak Nikon nikdy, tak jděte jinam. Obě firmy jsou co do kvality zcela srovnatelné. Samozřejmě, pokud budete požadovat nějakou speciální funkci, tak ji jedna značka může mít a druhá nemusí, ale základní foťák z amatérské kategorie poslouží dobře od obou značek.
Držím palce.

P.S.: Sám jsem dlouholetý Nikonista.

mosoj

Jestli jsem dobře pochopil porovnáváš Canon EOS 60D a Nikon 1J1. Nabídka Nikonu s objektivem 10 – 30mm + 10 pankake je zcela bezkonkurenční. Za podobnou cenu nic lepšího neseženeš a pro focení krajiny vynikající.

EOS 60D se seťákem 18 –55 stojí 25 000 Kč a kvalit uvedených nikoňáckých objektivů tento seťák nedosáhne. Tělo bude o něco lepší ( větší čip APSC)v praxi ale těžko postřehnutelné.
Dále je třeba zvážit jestli s sebou tahat přístroj o váze 1 kg nebo 0,3 kg.

Uvádět zde jako protiváhu FUJI HS 20 EXR – dovolte abych se zasmál.

Jo a o zaostření ? POkud nevíš co je hloubka ostrosti v závislosti na ohniskové vzdálenosti a velikosti čipu a neumíš s hloubkou ostrosti pracovat, moc ostré to mít nebudeš dokud něco nanastuduješ. Pokud již znalosti máš bude to bez problémů.

samicek333

Táta má Lumix a myslím, že je opravdu spokojený.