Avatar uživatele
hanny 2

Potřebuji si koupit digitální foťák, aby dělal pěkné fotky, lehce ovladatený. Poradíte jaký?

Nepotřebuji v něm spoustu dalších funkcí,kterým stejně nebudu rozumět a nebudu je využívat.
Doplňuji:
Cena tak 5 – 7 tis.Potřebuji ho hlavně na dovolenou, ne X snímků/za minutu.Takže normální automatiku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? jendahun, hanulka11, tom004, anonym, Deli před 4692 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Tak na ty funkce nekoukejte. Potřebu namířit foťák, zkomponovat scénu, namáčknout spoušť pro zaostření a potom domáčknutím exponovat, budete muset udělat na každém foťáku.
Každý foťák má volbu P nebo A a to je úplná automatika, výše uvedeného vás ale nezbaví.
Každý vám bude radit něco jiného. Já vám doporučuji nějaký kompakt od CANONU.
U CANONU vychází výstupy opravdu dobře co do expozic i barvy.
Vyberte si podle ceny a protože jste žena tak aby se vám také líbyl.
http://www.me­gapixel.cz/di­gitalni-kompakty?canon=1
Doplňuji:
Na megapixelu téměř u všech foťáků, pokud ho rozkliknete, najdete hlavičku " názor megapixelu". Zde najdete fotky udělané tím foťákem v plném rozlišení a neupravpované

  • solidní popis vlastností foťáku.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

  1. jakou cenu?
  2. preferujete nejakou konkretni znacku?
  3. co vsechno by mel umet? Rikate, ze nepotrebujete spoustu dalsich funkci – takze nemusi mit X snimku/sekundu, apod? – Funkce vyuzivat tedy nebudete, takze budete pouzivat normalni automatiku?

Doplňuji:
Souhlasim s mosojem, mrknete se na tu adresu, co vam dal. A 5–7tisic za ‚obycejnej‘ fotak je docela dost, ja bych bral na obycejne foceni kolem 3.000,– – tyto fotaky uz delaji lepsi fotky nez u levnejsich fotaku a presto je cena prijatelna. Ale at se rozhodnete pro cokoli, bezte do obchodu si ho vyzkouset! Ja takhle musel ozkouset asi sedm fotaku, nez jsem prisel na jeden, ktery mel vse presne tak, jak jsem si pral. (Ale ja mel mimo jine pozadavek i na X snimku/sekundu. – stal me tenkrat 6.500,–)

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Hanny , ja jsem se tu take minuly tyden ptala .. byly mi doporucene nejjednodussi fotaky , ja je zkoukla na pc a tak slozite jsem jeste nikdy nevidela , tak jsem to vzdala. 🙂 Na me je ale slozitej kazdej , kterej ma vice jak " 2 mackatka ". 🙂 Pockam tedy na vas. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Nebudu nabízet žádnou konkrétní značku,ale podle čeho vybírám.První je,aby měl krátké ohnisko,tak 28mm.Při focení v interiéru,zabere velkou část prostoru.druhá,je slušný stabilizátor obrazu.Lépe se fotí z ruky.Třetí,je tak 3–5 násobný optický zoom.Třeba ke lvům bych se zrovna moc nepřibližoval­.A další,aby neměl dobíjecí baterii,ale AA nebo AAA baterie.Ty se dají koupit všude,zásuvka nemusí být vždy k dispozici.A na dovolené není co řešit.Náhradní baterie se dají do tašky.Kulový blesk,jako zásobárna energie,těžko. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ad mosoj, potvrzuji. Mám Canon PowerShot
s 10× optical zoom, 9 megapixel, napájení 2×AA, střední cenové relace a plná spokojenost.
Ad námitka kablík, trh už dnes nabízí extrémně jasné displeje právě pro podobná využití a jinak fakt stačí prosté přiclonění dlaní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MacChill

5–7 tisíc? Tak to vás asi potěším s vašimi nároky a za tu cenu můžete mít foťáky tři ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

já mám jednoduchej Panasonic -Lumix –3 GB kartu- dobře se obsluhuje a snadno se z něj fotky dají zpracovat
ale podle ceny co uvádíš, chceš něco lepšího tak ti chlapi poraděj
můj stál kolem 3 tis

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Tak např. na Heurece toho máte tuny i s recenzema.

Zdroj: http://digitalni-fotoaparaty.he­ureka.cz/f:2425:8­5;2515:385972;p:354/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pecudka

Tento mám já, jednoduchá obsluha, pěkné fotky a ozvučené video
http://www.me­gapixel.cz/ni­kon-coolpix-s2500-cerveny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pro focení na dovolenou asi bych hledal foťák se zoomem (mim 3 x), protože někdy se k předmětu focení nedostanem, a aby tam měl několik funkcí na volbu času. Automatika (zpravidla „A“) kde si foťák vše nastaví podle nastaveného programu z výroby, portrét pro focení tváří, sport pro focení pohybu (taky se s ním fotí když se klepou ruce) a focení krajiny a blesk, na dovču i samospoušť a nastavení datumu a další věci už běžný fotospotřebitel nepoužívá. Koupil bych si ještě UV filtr který chrání objektiv před poškozením, pokud je na objektiv možné ho namontovat a lehký stativ pro focení krajiny když se fotí na „dlouhé časy“.
Nejlepší je zajít do specializované fotoprodejny a nechat si poradit. Možná, že bych si připlatil aby byl větší zoom a stabilizátor obrazu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
masakrmen

tento je super: http://www.da­tart.cz/katalog/Di­gitalni-fotoaparat-OLYMPUS-SZ-20-Black.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ponytail

Teď jsem si pořídila Nikon Coolpix L21 za 1500 Kč a jsem maximálně spokojená. Jsem stejný fotograf jako vy – namířit a cvaknout 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Nedávný dotaz:

www.odpovedi.cz/o­tazky/tip-na-fotoaparat-max-do-10-t-diky-iv

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanny 2

Jo a hlavně aby na těch fotkách neměli všichni červený oči!!!

před 4692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tom004

Redukci červených očí,umí prakticky každý,a nebo se dá odstranit,v každém programu,na úpravu foto.

před 4692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kablik

chtěl bych dodat všem co HANNY tak dobře radíte,že zádný malý a šikovný kompakt nemá optický hledáček a jen displej, na něm za slunečnýho počasí není nic vidět, takže zaměřování objektu je pro neskušenýho fotografa dost obtížný, je to jen můj názor…

před 4692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Kablík. Špatně se díváš. Zrovna Canon má zoomující optické hledáčky již v cenové kategorii od 2200 Kč. nicméně si myslím, že zrovna tento parametr není v kategorii o které se jedná důležitý.

před 4692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tom004

To je pravda,ale hledáček někdy zbytečně moc,zvyšuje cenu.

před 4692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

Ano, je pravda, ze nema vetsina opticky hledacek … ja ho ale nikdy nepouzival, i kdyz jsem ho na jednom fotaku (digitalu). Vzdy jsem pouzival jen displej, je prijemnejsi a staci si ho v nejhorsim zaclonit rukou.

Kazdopadne docela dobra pripominka, mate bod :)

před 4692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terryle

připojuju se, myslím, že začátečník se bez opti hledáčku celkem v pohodě obejde – stejně 90% lidí kouká na displej, co tam vidí. Je to větší a nemusí si strkat foťák k nosu. Každej, komu jsem podstrčila zrcadlovku se slovy „vyfoť mě, prosím“, somroval o obraz na displeji. Lidi jsou na to u digitálu zvyklejší a optickej hledáček berou tak trochu možná jako krok zpět… i když to je samozřejmě blbost.

před 4692 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek