Avatar uživatele
Noe

Nejlepší ultrazoom fotoaparát? (více info v popise)

Moc se mezi foťáky nevyznám, ale zde se snad najde někdo kdo tomu rozumí. Potřeboval bych nějaký lepší ultrazoom fotoaparát. Samozřejmě jako profesionální amatér si hned nemůžu koupit nějakou ultra drahou bombu. Nicméně jsem si našel dva oblíbence za příjatelnou cenu (https://www.al­za.cz/porovna­ni.htm?c=OL239­;OL227g2;)
°Který z nich je dle vás lepší a proč?
°Pokud znáte i o lepších ultrazoomech do 10 000kč napište :)
°Jaký zoom plně dostačuje např. NAPŘ! na přiblížení měsíce?
Děkuji za všechny rady:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Diskuse na velké úrovni. Jenom bych chtěl podotknout že senzor APSC není 1" senzor. U kompaktů platí, čím větší ohnisková vzdálenost, tím horší kvalita kresby.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

24 až 1200mm > to je něco! Já to mám (24 – 750) kompaktní do kapsy, nechtěla bych se tahat s tou tvojí obludou.
Důležité je si vyzkoušet ten stabilizátor, jak ve vyšších ohniscích funguje. Obchod se teď právě snaží levně doprodat staré šmejdy – protože už se dají levně koupit výborně stabilizované:DD
Měsíc rozeznáš už dobře při 300mm. Těch 1200mm bude super:D
Doplňuji:
Čím větší ultrazoom, tím menší senzor. Při 50× museli dát malý 1–2/3 , a ten se mi zdá podezřele velký na 1200mm, to si musíš dobře vyzkoušet:D > Na 1200mm bych odhadovala, že musí být ještě menší.
Všeobecně platí, že senzor má být co největší. A když už si kupuješ takovou obludu, tak si pořiď tělo a optiku zvlášť. Za tělo s palcovým senzorem dáš kolem 7500,– a k tomu 2 zoomické objektivy v setu za dalších 7500,– a jseš technicky výborně vybaven na 10 let (potom koupit nové).
Nech si ale ještě poradit … tohle je jen předběžné všeobecné info :D

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Z těch dvou, které nabízíš ve srovnání, bych si já osobně vybrala ten první. Téměř ve všech parametrech má lepší hodnoty, než ten druhý.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

mosoj >>> to koukáš, co? Dřív jsem se tě musela ptát, abych v tom měla jasno…je můj text v pořádku? Smím už radit? :DDD

před 3204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Klaproth

Nejsem mosoj, ale přesto odpovím. Jasno v tom nemáš.

před 3203 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika